Zapraszamy wszystkich chętnych, zarówno dzieci, młodzież jak i dorosłych do udziału w treningach. Zapewniamy sprzęt sportowy (rakietki, lotki). Zajęcia prowadzone przez instruktorów sportu.

Archiwum

Udany turniej Hasta La Vista Cup we Wrocławiu
22.01.2017
Wczoraj, 21 grudnia, we Wrocławiu odbył się Krajowy Turniej Badmintona Seniorów Hasta La Vista Cup. W turnieju wzięło udział 123 zawodników. Nasz klub na turnieju reprezentowali: Barbara Jaskólska, Danuta Foryta, Iwona Ostrowska, Wojciech Borzęcki, Henryk Swoboda, Grzegorz Pradela, Mirosław Ziarniak, Jan Kaczmarczyk i Jacek Osadnik.
Nasi zawodnicy dotarli do siedmiu finałów, z których cztery wygrali. Barbara Jaskólska i Danuta Foryta zdobyły po dwa złote medale, wygrywając grę podwójną kobiet w kategorii WD 45+ oraz gry mieszane w kategoriach XD 40+ i XD 45+. W miksta Barbara grała z Kamilem Popławskim, a Danuta z Grzegorzem Pradela. Grzegorz, oprócz złota wywalczył z Henrykiem Swoboda brązowy medal w grze podwójnej MD 50+. Jan Kaczmarczyk zajął drugie miejsce w grze pojedynczej w kategorii MS 45+, oraz razem z Mirosławem Ziarniak, srebrny medal w grze podwójnej w kategorii MD 45+. Wojciech Borzęcki grając z Pawłem Gaszem zdoby złoto w grze podwójnej w kategorii MD 65+ oraz zajął drugie miejsce w grze pojedynczej w tej samej kategorii wiekowej. Jacek Osadnik z Markiem Rosa wywalczyli srebro w grze podwójnej w kategorii MD 55+, a Iwona Ostrowska zdobyła brązowy medal w grze podwójnej WD 50+. Iwona tym razem zagrała razem z Małgorzata Kabarowską z Opola.
Gratulujemy zawodnikom zdobytych medali oraz dziękujemy za reprezentowanie naszego klubu na turnieju.

Ferie zimowe
15.01.2017
Przerwa w treningach dla dzieci i młodzieży podczas ferii zimowych.
Wracamy do treningów 30 stycznia.
Treningi dla dorosłych wg planu - wtorki, piątki 20-22

Łódzki Turniej Seniorów LI-NING Pabianice
8.01.2017
W sobotę 7 stycznia, w Pabianicach odbył się pierwszy w tym roku ogólnopolski turniej badmintona seniorów. Nasz klub na turnieju reprezentowało 8 zawodników i większość z nich wróciła z turnieju z medalami.
Barbara Jaskólska razem z Danutą Foryta wywalczyły złote medale w grze podwójnej kobiet, w kategorii WD 45+. Ponadto Barbara Jaskulska zajęła drugie miejsce w grze mieszanej XD 40+ grając z Kamilem Popławskim.
Jan Kaczmarczyk z Andrzejem Turowskim wywalczyli srebro w grze podwójnej, w kategorii MD 45+, a dodatkowo Jan Kaczmarczyk zdobył brązowy medal w grze pojedynczej MS 45+.
Grzegorz Pradela z Henrykiem Swoboda zajęli trzecie miejsce w grze podwójnej MD 50+.
Największą niespodziankę sprawiła Iwona Ostrowska, która grała z Marią Brzeźnicką i wywalczyła srebrny medal, w grze podwójnej, w kategorii WD 45+. Po wygraniu dwóch meczów grupowych, para ta przegrała w finale z Danutą Foryta i Barbarą Jaskólską.
W turnieju wzięło dział 138 zawodników. Gratulacje dla medalistów i podziękowania naszych zawodników za reprezentowanie STB Energia na turnieju.