Zapraszamy wszystkich chętnych, zarówno dzieci, młodzież jak i dorosłych do udziału w treningach. Zapewniamy sprzęt sportowy (rakietki, lotki). Zajęcia prowadzone przez instruktorów sportu.

Archiwum


Deble w Częstochowie
30.03.2010
W niedzielę 28 marca odbył się kolejny z cyklu turniej deblowy w ramach Grand Prix regionu częstochowskiego.

Nasze pary uplasowały się na :

II miejsce - Barbara Jaskólska Andrzej Turowski
IV miejsce - Danuta Foryta Grzegorz Pradela
V miejsce - Sonia Wachowska Piotr Górecki
VII miejsce - Urszula Turowska Jacek Osadnik

Turniej wygrała para z Dąbrowy Górniczej - Maczuga, Wójcik, a III miejsce para z Częstochowy - Ociepa, Grey.



Grand Prix w Dąbrowie Górniczej
27.03.2010
W sobotę 27 marca odbył się drugi z kolei turniej w cyklu Grand Prix Dąbrowy Górniczej.
Wyniki naszych zawodników:
młodziczki
II miejsce - Hanna Szymańska ( w finale uległa zawodniczce z Dąbrowy Górniczej - Wiktorii Adamek)
III miejsce - Agnieszka Foryta ( wejście do finału przegrała z Wiktorią Adamek)

młodzicy:
V-VI miejsce - Piotr Białas
VII - VIII miejsce - Jędrzej Wachowski
W kategorii tej startowało 28 zawodników

juniorki młodsze :
II miejsce - Katarzyna Poloczek ( w finale uległa zawodniczce z Zabrza)
III miejsce - Patrycja Pradela ( półfinał wygrała z zawodniczką z Bierunia)

juniorzy młodsi:
III miejsce - Dawid Ziarniak ( w połfinale przegrał z Jakubem Smajdą , Dawid miał już w "górze" lotkę setową, ale tym razem nie udało mu się jeszcze pokonać rywala z Dąbrowy Górniczej)
IV miejsce - Bartosz Ptak

gra podwójna :
Adze i Hani udało sią sprawić niespodziankę - w 1 rundzie pokonały mikst z Dąbrowy Górniczej - Wiktoria Adamek, Norbert Lech, w 2 rundzie musiały uznać wyższość przeciwników
II miejsce - Jędrzej Wachowski , Kamil Bartkiewicz ( w finale ulegli w 3 setowym meczu z parą Wygaś, Wójcik)
III miejsce - Agnieszka Foryta Hanna Szymańska

deble open
w 1 rundzie wygrały swoje pojedynki miksty: Katarzyna Poloczek z Bartkiem Ptakiem oraz Danuta Foryta z Grzegorzem Pradelą.
IV miejsce Katarzyna Poloczek, Bartosz Ptak


Finał Igrzysk Młodzieży
24.03.2010
24 marca w Dąbrowie Górniczej odbył się FINAŁ WOJEWÓDZKI IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W BADMINTONIE.

Reprezentacja powiatu lublinieckiego dziewcząt - uczennice Szkoły Podstawowej Nr 3 w Lublińcu - Hanna Szymańska i Agnieszka Foryta wywalczyły drużynowo II miejsce !!!! ( na 20 drużyn)
Indywidualnie Hania zajęła IV miejsce , a Aga VI miejsce.
To ogromny sukces, zwłaszcza że dziewczynki uczęszczają dopiero do III klasy, a grały z rywalkami z V i VI klasy.

Reprezentacja powiatu lublinieckiego chłopców - uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 3 w Lublińcu - Jędrzej Wachowski i Piotr Białas wywalczyli drużynowo II miejsce !!!! ( na 20 drużyn)
Indywidualnie Jędrek zajął III miejsce, a Piotrek V miejsce.

Tradycji stało się zadość - w trakcie turnieju Aga grało przeciwko Hani, a Jędrek przeciw Piotrkowi - mimo że parami stanowili "team" - którego suma punktów stanowiła o miejscu drużyny w ogólnej punktacji.

Nasi zawodnicy ( na podium) zostali uhonorowani dyplomami, medalami, a za drugie miejsce druzynowo - pucharami.

Gratulacje dla zawodniczek i zawodników !!!!

Podziękowania dla pani Teresy Babij - opiekuna zawodników.
Specjalne podziękowania dla pana Wojciecha Foryty, za transport i dopingowanie naszych zawodników


Finał wojewódzki gimnazjady
24.03.2010
23 marca w Dąbrowie Górniczej odbył się FINAŁ WOJEWÓDZKI GIMNAZJADY dziewcząt i chłopców w badmintonie.

Reprezentacja dziewcząt powiatu lublinieckiego - Patrycja Pradela i Katarzyna Poloczek z Gimnazjum Nr 1 w Lublińcu zdobyły drużynowo V miejsce ( na 16 drużyn).
Indywidualnie Patrycja zajęła IX, a Kasia X miejsce.

Reprezentacja chłopców powiatu lublinieckiego - Dawid Ziarniak i Bartosz Ptak z Gimnazjum Nr 2 w Lublińcu zdobyli drużynowo V miejsce ( na 17 drużyn).
Indywidualnie Dawid Ziarniak zdobył IV miejsce.

Gratulacje dla zawodniczek i zawodników !!!!

Opiekunami zawodników byli nauczyciele wychowania fizycznego - Aleksander Brzezina i Ryszard Wieczorek.


Trening odwołany
21.03.2010
We wtorek 23 marca trening grupy początkującej ( 17.30-18.30) ODWOŁANY!!!!

Trening grupy zaawansowanej odbędzie się normalnie


Powołania do Kadry Śląska
21.03.2010

Trzech zawodników z naszego klubu dostało powołania do Kadry Śląska:

Agnieszka Foryta

Hanna Szymańska

Jędrzej Wachowski


Gratulacje dla zawodników !!!
Czekają ich dwa 11 dniowe zgrupowania kadry w czasie wakacji .


Turniej krajowy w Pszczynie
21.03.2010
W sobotę 7- osobowa grupa zawodników STB Energia Lubliniec uczestniczyła w Krajowym Turnieju Badmintona w Pszczynie. Dla większości zawodników był to debiut w zawodach ogólnopolskich.
W tych zawodach startują tylko zawodnicy z licencjami PZBad-u, w tym czołówka z klasyfikacyjnej listy ogólnopolskiej.
Zawody rozgrywane są w systemie grupowo-pucharowym. Zawodnicy STB mieli całkiem niezłe losowanie - poza Karoliną Chudzińską, Dawidem Ziarniakiem, Patrykiem Idzikowskim, którzy w swojej grupie mieli zawodników nie do "przeskoczenia" , reszta miała duże szanse wyjścia ze swojej grupy (tylko zajmując pierwsze miejsce w grupie przechodzi się do dalszych gier)
Kasia Poloczek i Patrycja Pradela wyszły z grupy z pierwszego miejsca. Jędrek Wachowski zagrał chyba najlepsze mecze w życiu, po dwóch zaciętych, 3- setowych pojedynkach, gdzie losy wygranej ważyły się do samego końca (pierwszy tie break po obronie dwóch lotek meczowych zakończył się 23-21,a drugi 21-19), wyszedł również z pierwszego miejsca w grupie - Jędrek jest młodzikiem , grał w wyższej kategorii wiekowej. Karolina Chudzińska w grupie zajęła 2 miejsce - wygrała mecz z zawodniczką z Katowic.
Rywalizacja w grze mikstowej układała się w kratkę - raz wygrana, raz przegrana.

Wyniki:

gra podwójna
III miejsce mikst Karolina Chudzińska, Dawid Ziarniak
VI miejsce mikst Katarzyna Poloczek, Patryk Idzikowski
(w tej kategorii startowało 12 mikstów )

gra pojedyncza- juniorki młodsze

5-8 miejsce Katarzyna Poloczek
9-11 miejsce Patrycja Pradela
12-20 miejsce Karolina Chudzińska
(w tej kategorii startowały 33 zawodniczki)

gra pojedyncza- juniorzy młodsi

9-11 Jędrzej Wachowski
(w tej kategorii startowało 37 zawodników)


Powiatowe rozgrywki badmintona
17.03.2010
We wtorek 16 marca na hali ZS Nr 1 w Lublińcu odbyły się powiatowe zawody szkolne w badmintonie - jako turniej eliminacyjny do finału wojewódzkiego .

W szkołach podstawowych powiat lubliniecki reprezentować będą dziewczęta i chłopcy ze szkoły podstawowej nr 3 z Lublińca ( Agnieszka Foryta, Hanna Szymańska, Jędrzej Wachowski i Piotr Białas).

W rywalizacji 2 - osobowych drużyn gimnazjów na finały wojewódzkie pojadą dziewczęta z Gimnazjum nr 1 ( Patrycja Pradela, Katarzyna Poloczek) oraz chłopcy z gimnazjum
nr 2 ( Dawid Ziarniak, Bartosz Ptak).
Finały wojewódzkie odbędą się w Dąbrowie Górniczej - 23 marca rywalizują gimnazja,a 24 marca szkoły podstawowe.


Adepci w Częstochowie
14.03.2010
W niedzielę 14 marca odbył się w Częstochowie kolejny turniej z cyklu Grand Prix Adeptów Badmintona. Był to szósty z kolei turniej.
W ogólnej klasyfikacji po 5 turniejach nasi zawodnicy zajmują miejsca:
młodziczki:
I - Hanna Szymańska, II -Agnieszka Foryta, IV -Alicja Tokarz
młodzicy:
I - Jędrzej Wachowski
juniorzy młodsi :
II - Dawid Ziarniak, III - Patryk Idzikowski

Wyniki 6 turnieju

młodziczki:
II miejsce - Agnieszka Foryta ( w finale uległa Natalii Korbel)
III miejsce - Hanna Szymańska
V miejsce - Alicja Tokarz

młodzicy:
I miejsce - Jędrzej Wachowski
II miejsce - Piotr Białas
chłopcy stoczyli pasjonujący, wyrównany, 3 setowy mecz finałowy , w tie breaku wynik ważył się do samego końca- set zakończył się wynikiem 21-19

juniorki młodsze:
II miejsce -Patrycja Pradela
V miejsce _ Karolina Chudzińska
VI miejsce - Katarzyna Poloczek

juniorzy młodsi:
II miejsce - Dawid Ziarniak
III miejsce - Patryk Idzikowski

Dziekujemy rodzicom za transport zawodników na turniej :)





terminy turniejów
8.03.2010
06.03 - Dąbrowa Górnicza Grand Prix, dzieci, dorośli
06.03 - Krajowy turniej Młodzików i Juniorów Głubczyce
09.03 - wewnątrzszkolny turniej, eliminacje do powiatowych zawodów
14.03 - Częstochowa turniej adeptów Grand Prix
16.03 - Powiatowy Turniej , eliminacje do Finału wojewódzkiego SP i Gimnazjum
20.03 - Pszczyna. Krajowy turniej Juniorów młodszych, seniorów
21.03 - Częstochowa , turniej singlowy, dorośli Grand Prix
23.03 - Dąbrowa Górnicza, Finał Badmintona Gimnazja
24.03 - Dąbrowa Górnicza, Finał Badmintona, szkoły podstawowe
27.03 - Dąbrowa Górnicza, turniej Grand Prix, dzieci, dorośli
28.03 - Częstochowa, turniej Grand Prix, dorośli, deble

10.04 - Częstochowa Ogólnopolski Turniej Weteranów , dorośli
10.04 - Pszczyna Krajowy Turniej Młodzików i Juniorów
17.04 - Lubliniec Mistrzostwa Śląska Młodzików i Juniorów
17.04 - Dąbrowa Górnicza Grand Prix, dzieci , dorośli
18.04 - Częstochowa adepci Grand Prix
24.04 - Dąbrowa Górnicza Grand Prix, dzieci, dorośli

08.05 - Dąbrowa Górnicza Grand Prix, dzieci, dorośli
16.05 - V Powiatowy Turniej Badmintona Lubliniec
22.05 - Dąbrowa Górnicza Grand Prix, turniej Finałowy
23.05 - Częstochowa adepci Grand Prix
29.05 - Bieruń Mistrzostwa Sląska Juniorzy młodsi, seniorzy

terminarz będzie jeszcze uzupełniany


turnieje 6 marca
7.03.2010
W sobotę 6 marca zawodnicy STB Energia Lubliniec uczestniczyli w dwóch turniejach:
I turnieju z cyklu Grand Prix Dąbrowy Górniczej ( 3 młodziczki, 3 juniorki młodsze, 3 juniorów młodszych i 2 dorosłych) oraz Krajowym Turnieju Młodzików i Juniorów w Głubczycach ( młodzik).

Wyniki z Dąbrowy Górniczej:
młodziczki
I miejsce - Hanna Szymańska
II miejsce - Alicja Tokarz
III miejsce - Agnieszka Foryta

W pierwszym turnieju zawodnicy losowani są bez rozstawienia - już w pierwszym pojedynku Agnieszka "wpadła" na Hanię i potem pozostała jej walka o III miejsce. Finał młodziczek był bardzo emocjonujący - 3 setowy, zacięty pojedynek stoczyły koleżanki klubowe, ostatecznie w tie breaku lepsza okazała się Hania Szymańska.

juniorki młodsze
I miejsce - Karolina Chudzińska
II miejsce - Katarzyna Poloczek
III miejsce - Patrycja Pradela
Miejsca na podium między sobą rozstrzygnęły koleżanki klubowe, po zaciętych , często 3 setowych meczach.

juniorzy młodsi
III miejsce - Dawid Ziarniak
Występ chłopców obfitował w dramatyczne sytuacje : Bartkowi " strzelił" naciąg w rakiecie, Dawid ulegał przeciwnikowi w meczu o III miejsce 13-20 , aby po emocjonującej, wprost nieprawdopodobnej serii zdobytych punktów , zwyciężyć w tym pojedynku, a zarazem zrewanżować się za mecz w Bieruniu.

W kategorii open gry podwójne :
II miejsce - Danuta Foryta, Grzegorz Pradela
III miejsce - Karolina Chudzińska, Dawid Ziarniak

Gratulacje dla zawodników, podziękowania dla rodziców za opiekę i transport!!!

Natomiast Jędrek Wachowski pojechał do Głubczyc, na silnie obsadzony krajowy turniej Młodzików i Juniorów . Startowało w nim około 120 zawodników.
Jędrzej w parze mikstowej z zawodniczką z Dąbrowy Górniczej - Wiktorią Adamek wszedł do półfinału. Zdobyli miejsce III-IV - na krajowych turniejach nie rozgrywa się meczu o miejsce III.
W grze pojedynczej po przegranym pojedynku z zawodnikiem z Głubczyc (zwycięzcą całego turnieju) , wygrał z zawodnikiem z Pszczyny . Zajął II miejsce w grupie ,a na całym turnieju uplasował się na miescu 9 - 16, na 30 startujących młodzików.




News management powered by Xpression News