Zapraszamy wszystkich chętnych, zarówno dzieci, młodzież jak i dorosłych do udziału w treningach. Zapewniamy sprzęt sportowy (rakietki, lotki). Zajęcia prowadzone przez instruktorów sportu.

Archiwum

Nominacje na Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików
28.03.2011
Zawodnik STB Energii Lubliniec - Jędrzej Wachowski uzyskał prawo udziału w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Młodzików

28.03.2011
Na IV Turniej klasyfikacyjny młodzików, który odbył się na hali lublinieckiego liceum, przyjechali zawodnicy ze wszystkich śląskich klubów badmintonowych.

III miejsce Jędrzej Wachowski STB Energia Lubliniec

Fatalne losowanie miała Aleksandra Ptak, która w pierwszym meczu od razu wpadła na Martę Klepek, a w kolejnym zmierzyła się z bardzo dobrą zawodniczką z Blachowni.
Mateusz Łebek najpierw przegrał z zawodnikiem z Pszczyny , potem wygrał mecz z zawodnikiem z Bierunia , w kolejnym uległ innemu zawodnikowi z Bierunia.
Gratulacje dla zawodników!!!

Wyniki Krajowego turnieju Juniorów Młodszych 26.03.2011 Lubliniec
28.03.2011
Na dodatkowy krajowy turniej juniorów mlodszych do Lublińca przyjechali zawodnicy z Katowic, Bierunia, Pszczyny, Kędzierzyna Koźla, Gliwic, Dąbrowy Górniczej, Głubczyc, Częstochowy.

debel
I miejsce Kornelia Marczak (Pszczyna)/Nicola Samson (Katowice)
II miejsce Paulina Koptoń/Karina Uszok UKS Bieruń Stary
III- IV miejsce Agnieszka Foryta/Hanna Szymańska STB Energia Lubliniec
Agata Iskra/Daniela Bielińska UKS Bieruń Stary

I miejsce Przemysław Szydłowski(Głubczyce)/Michał Kaźmierczak (Kędzierzyn Koźle)
II miejsce Piotr Mrachacz/Sebastian Obrycki ( Kędzierzyn Koźle)
III - IV miejsce Jakub Kachniarz/Jakub Smajda (Dąbrowa Górnicza)
Tobiasz Flaczyński/ Michał Kołdej (Częstochowa)

mikst
I miejsce Nikola Kośmider/Piotr Mrachacz Kędzierzyn Koźle
II miejsce Wiktoria Adamek/Norbert Lech Dąbrowa Górnicza
III - IV miejsce Katarzyna Poloczek/Dawid Ziarniak STB Energia Lubliniec
Daniela Bielińska/BartlomiejParysz UKS Bieruń

Z dobrej strony zaprezentował się zawodnik STB Energii Lubliniec Dawid Ziarniak, który wygrał mecz z zawodnikiem z Dąbrowy, potem przegrał z zawodnikiem z Kędzierzyna , kolejny mecz wygrał z zawodnikiem z Dąbrowy , a następnie w 3 setach nieznacznie uległ zawodnikowi z Głubczyc Przemysławowi Szydłowskiemu.

Turniej Wojewódzki i Turniej Krajowy w Lublińcu !!!!

odprawa sędziowska 9.30

Serdecznie zapraszamy do kibicowania , ale również do pomocy w sędziowaniu i zorganizowaniu turnieju!!!!

We wtorek krótkie zebranie o 20.00 - przydzielenie czynności

zarząd STB Energii Lubliniec

Krajowy turniej juniorów mlodszych Suchedniów
21.03.2011

W sobotę 19 marca czwórka zawodników STB Energii Lubliniec pojechała na Krajowy Turniej Juniorów młodszych do Suchedniowa

W grach pojedynczych do dalszej fazy turnieju z 1 miejsca w grupie wyszedł Dawid Ziarniak. W meczu o wejście do ćwierćfinału trafił na b.dobrego zawodnika - Kwaśniewskiego, któremu uległ w dwóch setach.
Jędrzej Wachowski zajął 2 miejsce w grupie, Kasia Poloczek po jednym wygranym i dwóch przegranych meczach zajęła 3 miejsce w grupie, Hanna Szymańska zajęła 3 miejsce w grupie ( zagrała b.dobry , 3 setowy mecz z zawodniczką z Suchedniowa - Pajek ).

W grach podwójnych debel Ziarniak/Ciok wszedł do ćwierćfinału i ukończył turniej na miejscach 5-8.
Debel Wachowski/Parysz po wygranym meczu, kolejny przegrał i ukończył turniej na miejscach 9-12.

Swietny wystep młodziczek w Dąbrowie Górniczej
21.03.2011
W sobotę 19 marca młodziczki STB Energii Lubliniec : Agnieszka Foryta i Aleksandra Ptak pojechały na Grand Prix Dąbrowy Górniczej

Gratulacje dla zawodniczek!!!
Podziękowania dla rodziców za opiekę i transport !!!

Wyjazd do Suchedniowa
18.03.2011
W sobotę 19 marca grupa zawodników wyjeżdża na krajowy turniej juniorów młodszych do Suchedniowa. Kontuzjowaną Patrycję Pradelę zastąpi Hanna Szymańska.

Na turniej wyjeżdżają:

Hanna Szymańska
Jędrzej Wachowski
Katarzyna Poloczek
Dawid Ziarniak

Zbiórka 6.00 ul.Opolska ( piekarnia Łubowski), 6.05 stacja paliw BP ( koło kościoła Św.Krzyża)

Deble w Częstochowie
14.03.2011
W niedzielę, 13 marca, cztery pary deblowe STB Energii Lubliniec wzięły udział w Grand Prix Amatorów regionu częstochowskiego

14.03.2011
W niedzielę, 13 marca, odbył się w Częstochowie kolejny turniej z cyklu grand prix adeptów badmintona.

W sobotę 12 marca nasz zawodnik Jędrzej Wachowski wziął udział w
X Międzynarodowym Turnieju Mazovia Junior Cup w Płońsku.

Jędrzej pojechał na turniej wraz z Bartłomiejem Paryszem (UKS Unia Bieruń).W deblu chłopcy spisywali się bardzo dobrze, wygrywając wszystkie mecze w dwóch setach i zdobywając na turnieju
I miejsce !!!!!!!
( otrzymali piękne puchary, dyplomy, koszulki z logo turnieju).
W finale chłopcy pokonali parę deblową Cybulski/Jasiński.

W grze singlowej Jędrzej wygrał swoją grupę i po kolejnym wygranym meczu wszedł do ćwierćfinału. Tam trafił na zawodnika z Lednika Miastko - Roberta Cybulskiego, obecnie 2 na krajowej liście klasyfikacyjnej młodzików, któremu uległ w 3 setach. Jędrzej zakończył turniej na miejscach 5-8.
Jego kolega z pary deblowej Bartłomiej Parysz wygrał turniej, w finale pokonując zawodnika z Wolanta Łódź -M.Kikosickiego.

Podziękowania dla trenera z UKS Unii Bieruń - Szymona Kostki, za opiekę nad naszym zawodnikiem!!!!!
Był to wyczerpujący turniej nie tylko dla zawodników, ale dla trenera! Wyjechał na turniej przed 4 rano w sobotę, wrócił o piątej nad ranem w niedzielę!!!!!

Pracowity weekend
7.03.2011
W sobotę czwórka zawodników STB Energia Lubliniec wzięła udział w Krajowym Turnieju Juniorów Młodszych i seniorów w Bieruniu Starym. Był to bardzo licznie i bardzo mocno obsadzony turniej- zarówno w kategorii juniorów młodszych i seniorów na zawodach stawiła się prawie cała czołówka krajowa.

W grach pojedynczych nasi zawodnicy nie wyszli z grup, ale stoczyli w nich zacięte pojedynki. Patrycja Pradela trafiła na zawodniczkę z Niepołomic - 1 na liście krajowej juniorek młodszych , w drugim secie Patrycja prowadziła nawet 16 - 12, ale uległa w dwóch setach. Dawid Ziarniak stoczył zacięty 3 - setowy pojedynek z Mateuszem Pławeckim z Krakowa, Jędrzej Wachowski w 3 setach uległ zawodnikowi z Dąbrowy Górniczej Krystianowi Futrzyńskiemu ( miał w 1 secie lotkę setową w górze, ale przegrał go 22-20).
Katarzyna Poloczek zajęła drugie miejsce w grupie.
W grach podwójnych Dawid Ziarniak w parze zawodnikiem z Kędzierzyna zakończyli udział w turnieju na drugim miejscu w grupie, tak samo Jędrzej Wachowski w parze z Bartłomiejem Paryszem ( UKS Unia Bieruń). W turnieju rozgrywano 240 meczy, turniej w sobotę toczył się do późnych godzin, ćwierćfinały, półfinały i finały zostały rozegrane w niedzielę.

W niedzielę również w Bieruniu odbył się III Turniej Wojewódzki młodzików ( turniej juniorów młodszych odwołano, ze względu na kończenie gier Krajowego turnieju juniorów młodszych).
W turnieju wojewódzkim wzięło udział 4 zawodników STB Energii Lubliniec:
Aleksandra Ptak, Hanna Szymańska, Agnieszka Foryta, Jędrzej Wachowski.
Turniej okazał sie bardzo udanym występem zawodników STB.
Każdy z nich wygrał dla siebie bardzo istotny mecz- z zawodnikami, z którymi dotąd nie udało im się wygrać.
Aleksandra Ptak wygrała w 3 setach mecz z zawodniczką Plesbad Pszczyna Aleksandrą Wyrobek. Agnieszka Foryta w dwóch setach pokonała zawodniczkę z Blachowni Natalię Korbel - to był najlepszy mecz Agnieszki w dotychczasowych występach na turniejach !!! Hanna Szymańska w 3 setach, po b.dobrym meczu pokonała zawodniczkę Plesbad Pszczyna Martę Klepek. Jędrzej Wachowski w całym turnieju uległ tylko Bartkowi Paryszowi, w drodze do II miejsca pokonując m.in. odwiecznych rywali z Dąbrowy Górniczej - Daniela Matyska w półfinale ( w dwóch setach) i Kamila Bartkiewicza ( w bezpośrednim meczu o II miejsce).