Zapraszamy wszystkich chętnych, zarówno dzieci, młodzież jak i dorosłych do udziału w treningach. Zapewniamy sprzęt sportowy (rakietki, lotki). Zajęcia prowadzone przez instruktorów sportu.

Archiwum


Wicemistrzostwo Sląska!!!!
30.03.2012
W środę, 28 marca czterech zawodników STB Energii Lubliniec wzięło udział w Igrzyskach Szkolnych - Finale Wojewódzkim Szkół Podstawowych w badmintonie.
Reprezentację rejonu tarnogórskiego stanowiły 2 drużyny - dziewcząt (Agnieszka Foryta, Hanna Szymańska - SP 3 Lubliniec), chłopców (Mateusz Łebek, Bartłomiej Babij - SP3).

W zawodach wystartowało 17 reprezentacji dziewcząt i 17 reprezentacji chłopców.
Na 34 zawodniczek Hanna Szymańska indywidualnie zajęła II miejsce, a Agnieszka Foryta III miejsce. Dziewczyny łącznie uzyskały 61 pkt, tyle samo co reprezentacja dziewcząt z Dąbrowy Górniczej. O tytule mistrz śląska przesądził wynik indywidualny - I m Wiktorii Adamek z Dąbrowy Górniczej.
Drużynowo:
II miejsce - Wicemistrzostwo Śląska zdobyła reprezentacja SP 3 w Lublińcu - Hanna Szymańska i Agnieszka Foryta !!!!

Na 34 zawodników Mateusz Łebek indywidualnie zajął X miejsce, a Bartłomiej Babij 16 miejsce.
Jako drużyna zajęli VI miejsce.




treningi 26-30 marca
25.03.2012
poniedziałek
18.00 - 19.00 Nanospeed RSL
18.30 - 20.00 Artengo Victor

Bardzo proszę starszych zawodników o punktualność. trening dla Nanospeed i RSL poprowadzi Dawid Ziarniak i Jędrzej Wachowski pod opieką p.Tomasza Wachowskiego

Wtorek
18.30-20.00 trening indywidualny

Środa
19.00 - 21.00 Artengo Victor

Piątek
17.00 - 18.30 Nanospeed RSL
18.00 - 20.00 Artengo Victor


GRand Prix single Częstochowa
25.03.2012
W niedzielę 25 marca odbył się ostatni w tym sezonie turniej Grand Prix Amatorów Regionu częstochowskiego.

Wyniki Naszych zawodników:

II miejsce - Grzegorz Pradela
IV miejsce - Jacek Osadnik









kolejne Grnad Prix Dąbrowy Górniczej
25.03.2012
W sobotę, 24 marca 4 zawodników STB Energii Lubliniec pojechało na kolejny turniej z cyklu Grand Prix Dąbrowy Górniczej.

Wyniki
młodziczki
II miejsce Anna Czempik ( w finale przegrała w 3 setach)
III miejsce Jagoda Skindzier
IV miejsce Magdalena Zając

Bartłomiej Babij 1 mecz wygrał, 2 przegrał.

Podziękowania dla pani Skindzier za transport i opiekę nad zawodnikami





IV Wojewódzki, Dodatkowy Krajowy Juniorów, Mistrzostwa Polski JUniorów
19.03.2012
W piątek 16 marca Dawid Ziarniak wziął udział w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Juniorów w Głubczycach. Miał wystąpić w dwóch grach - singlu i mikście, jednak jego partnerka mikstowa w związku z kontuzją nie wzięła udziału w mistrzostwach.

W sobotę 17 marca 7 zawodników STB Energii wzięło udział w IV Kwalifikacyjnym turnieju wojewódzkim.
Wyniki:
II miejsce Aleksandra Ptak (dzięki temu wynikowi uzyskała awans na Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików)
V miejsce Anna Czempik
Bardzo dobrze w zawodach zagrała Magdalena Zając ( wygrała z zawodniczką z Plesbad Pszczyna).
Mateusz Łebek, Marcel Fischer, Bartłomiej Babij , po 2 przegranych meczach odpadli z turnieju.
Jędrzej Wachowski wziął udział w Dodatkowym Krajowym Turnieju Juniorów, po 2 wygranych meczach, w półfinale przegrał ze zwycięzcą turnieju - Jakubem Kachniarzem. W meczu o IV miejsce uległ po zaciętej walce swojemu partnerowi deblowemu - Bartłomiejowi Paryszowi w 3 setach, mając w górze 3 lotki meczowe ( tie break zakończył się wynikiem 22 -24)

Podziękowania dla p.Ptak za transport i opiekę nad zawodnikami !!!


treningi 19 marzec- 23 marzec
18.03.2012
Uwaga !!!
Poniedziałkowy trening grup Nanospeed i RSL odwołany !!!! ze względu na mecz siatkówki IV ligi kobiet (Victoria Lubliniec)

Poniedziałek 18.30 - 20.00 trening Artengo Victor

Wtorek 18.30 -20.00 trening indywidualny ( Foryta, Szymańska, Wachowski)


Środa
18.00 - 19.30 Nanospeed RSL
19.30.- 21.00 Artengo Victor

Piątek
18.00 - 19.00 Nanospeed RSL
18.30 - 20.00 Artengo Victor


Wyjazdy na turnieje
15.03.2012
16 marca na Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów jedzie Dawid Ziarniak, będzie grał w singla i miksta z zawodniczką Kolejarza Częstochowa - Martą Jaworską.

17 marca na Krajowy Turniej juniorów jedzie Jędrzej Wachowski

17 marca na IV Kwalifikacyjny Turniej Wojewódzki jadą:

Aleksandra Ptak
Anna Czempik
Jagoda Skindzier
Magdalena Zając

Mateusz Łebek
Bartłomiej Babij
Marcel Fischer

Zbiórka - Czempik. Łebek, Skindzier - 8.00 piekarnia Łubowski na ul.Opolskiej
- Zając, Babij Fischer - BP koło kościoła Św.Krzyża



Międzynarodowy Turniej FUKUDA MASOVIA JUNIOR CUP
13.03.2012
Na Międzynarodowym Turnieju Fukuda Junior Cup , w którym wystartowało 320 zawodników z 5 państw, zaprezentowało się 3 zawodników STB Energii Lubliniec.
W piątek zawodnicy STB Energii wszystko wygrywali. Zarówno Agnieszka Foryta, Hanna Szymańska i Jędrzej Wachowski wygrali wszystkie mecze w grupach zarówno w grach pojedynczych , jak i podwójnych , "wychodząc" do dalszej , pucharowej części turnieju z 1 miejsc.
Niestety sobota nie była tak szczęśliwa, w każdym meczu ( już rozgrywanych pucharowo) zabrakło troszkę szczęścia: Jędrzej miał w górze lotkę setową ( prowadził 20-18) ale uległ jednak zawodnikowi z Białegostoku - Śmiłowskiemu. Hania przegrała drugi set 24 - 26, Agnieszka 19-21, a debel Jędrek z Bartkiem w 1 secie 20 - 22.

Debel Agnieszka Foryta Hanna Szymańska zajął III miejsce
Debel Jędrzej Wachowski Bartłomiej Parysz zajął miejsce V - VIII


Grand Prix Dąbrowy Górniczej
13.03.2012
W sobotę, 10 marca , pięciu zawodników STB Energii Lubliniec pojechało na turniej z cyklu Grand Prix Dąbrowy Górniczej.

Wyniki
III miejsce gra pojedyncza młodziczek - Anna Czempik

Magda Zając w pierwszej rundzie "wpadła" na Wiktorię Adamek,przegrała mecz, potem w następnej rundzie wygrała, kolejny przegrała.

Marcel Fischer jeden mecz wygrał, 2 przegrał, Bartek 2 mecze wygrał, 2 przegrał.
W grach podwójnych jedynie mikst - Magdalena Zając i Marcel Fischer wygrali jeden mecz.

Podziękowania dla rodziców ( p.Zając, p. Babij) za transport i opiekę nad zawodnikami


Treningi 12 marca 16 marca
4.03.2012
Poniedziałek
18.00 - 19.00 Nanospeed RSL
19.00 - 20.00 Artengo Victor

środa
18.30 - 19.30 Nanospeed RSL
19.30 - 21.00 Artengo Victor

piątek
18.00 - 19.00 Nanospeed RSL
19.00 - 20.00 Artengo Victor

dorośli wg planu



Grand Prix Częstochowy deble
4.03.2012
W niedzielę 4 marca odbył się kolejny turniej deblowy z cyklu Grand Prix.

Wyniki
I miejsce - Robert Gładych Ulf Grey ( Częstochowa)
II miejsce - Tomasz Dąbek Jacek Osadnik STB Energia Lubliniec
III miejsce - Barbara Jaskólska Grzegorz Pradela STB Energia Lubliniec
IV miejsce - Agnieszka Rolak Mirosław Ziarniak STB Energia Lubliniec


Krajowy Turniej w Suchedniowie
4.03.2012
W sobotę, 3 marca, 2 zawodników STB Energii Lubliniec pojechało do Suchedniowa na Krajowy turniej w kategoriach wiekowych .
Było ponad 120 zawodników z terenu całej Polski.
Jan Kaczmarczyk po wygranych dwóch singlach przegrał mecz decydujący o wejściu do finału.
W deblu razem z zawodnikiem z Częstochowy Rafałem Stolarczykiem jeden debel przegrali, kolejny wygrali, ale do dalszych gier wychodziły tylko "1".

Sonia Wachowska w parze z Korneliuszem Koptoniem ( Katowice), po dwóch wygranych meczach przegrali mecz decydujący o wejściu do finału (w tie breaku 19-21)
Ostatecznie zajęli III miejsce.


Grand Prix Dąbrowy Górniczej
4.03.2012
W sobotę, 3 marca 9 zawodników STB Energii Lubliniec pojechało na turniej z cyklu Grand Prix Dąbrowy Górniczej .

W rywalizacji młodzików
I miejsce Aleksandra Ptak i Wiktoria Adamek (Dąbrowa Górnicza)

w grze pojedynczej

II miejsce Aleksandra Ptak
IV miejsce Anna Czempik

Miejsca VIII - XII zajęli : Jagoda Skindzier w kat. młodziczek, Mateusz Łebek i Bartłomiej Babij w kategorii młodzików.

W turnieju Open
I miejsce w grze pojedynczej zajął Adam Prasołek
III miejsce w grze pojedynczej zajął Tomasz Dąbek

I miejsce w grze podwójnej zajęli - Adam Prasołek i Tomasz Dąbek

Gratulacje dla zawodników !!!
Podziękowania dla rodziców - pana Zająca i pana Fishera za transport i opiekę nad zawodnikami :)



Eliminacje rejonowe do Finału Wojewódzkiego
4.03.2012
W piątek, 2 marca na hali lublinieckiego liceum odbyły się Eliminacje reprezentacji szkół podstawowych i gimnazjów do Finału Wojewódzkiego w Badmintonie.

Do rozgrywek zgłosiło się 5 drużyn szkół podstawowych (SP 1 Lubliniec, SP 3 Lubliniec , Zespół Szkół Lubecko)
i 7 reprezentacji gimnazjów ( Gimnazjum Nr 1 Lubliniec, Gimnazjum Nr 2 Lubliniec, Gimnazjum Nr 1 Koszęcin, Zespół Szkól Lubecko).

Zawody były rozgrywane systemem "każdy z każdym" w poszczególnych kategoriach

Do Finału Wojewódzkiego zakwalifikowały się następujące reprezentacje:

drużyna dziewcząt SP Nr 3 w Lublińcu ( Agnieszka Foryta, Hanna Szymańska)
drużyna chłopców SP Nr 3 w Lublińcu ( Mateusz Łebek, Bartłomiej Babij)

drużyna dziewcząt Gimnazjum Nr 2 w Lublińcu (Alicja Tokarz, Aleksandra Ptak)
drużyna chłopców Gimnazjum Nr 1 w Lublińcu ( Jędrzej Wachowski, Piotr Białas)

Wyniki zawodów :
Szkoły podstawowe
dziewczęta
I miejsce - SP Nr 3 Lubliniec ( Agnieszka Foryta, Hanna Szymańska)
II miejsce - SP nr 1 Lubliniec (Anna Czempik, Eliza Kwiatkowska)
III miejsce - ZS Lubecko ( Garus , Nyzik)

chłopcy
I miejsce - SP Nr 3 Lubliniec ( Mateusz Łebek, Bartłomiej Babij)
II miejsce - ZS Lubecko (Kacper Burzyk, Patryk Płonka)

Gimnazja
dziewczęta
I miejsce - Gimnazjum Nr 2 Lubliniec (Alicja Tokarz, Aleksandra Ptak)
II miejsce - Gimnazjum Nr 1 Koszęcin(Katarzyna Pudlik, Emilia Psiuk)
III miejsce - Gimnazjum Nr 1 Lubliniec ( Anna Fołtyn, Kinga Musiał)
IV miejsce - ZS Lubecko ( Aldona Chmielewska, Weronika Mańka )

chłopcy
I miejsce - Gimnazjum Nr 1 Lubliniec ( Jędrzej Wachowski, Piotr Białas)
II miejsce - Gimnazjum Nr 1 Koszęcin (Bartosz Umlauf, Mateusz Susza)
III miejsce - ZS Lubecko (Marcin Ganzera, Rafał Podyma)

Zwycięskie reprezentacje otrzymały puchary , a wszystkie reprezentacje pamiątkowe dyplomy.
Podziękowania dla nauczycieli , którzy przyszli kibicować swoim uczniom startującym w rozgrywkach.




News management powered by Xpression News