Zapraszamy wszystkich chętnych, zarówno dzieci, młodzież jak i dorosłych do udziału w treningach. Zapewniamy sprzęt sportowy (rakietki, lotki). Zajęcia prowadzone przez instruktorów sportu.

Archiwum


Wesołych Świąt!!!!!!!
30.03.2013


Wesołych Świąt Wielkanocnych !!!!!!!!!!!!!!

dla wszystkich zawodników, członków i przyjaciół STB Energii Lubliniec



zarząd STB Energii Lubliniec


TReningi w Wielkim tygodniu
24.03.2013
Do środy włącznie treningi według stałego planu, po świętach treningi od wtorku włącznie według stałego planu


Medale na Krajowym Turnieju Seniorów
24.03.2013
W sobotę, 23 marca 2013 r. w Piotrkowie Trybunalskim odbył się Krajowy Turniej Seniorów w Badmintonie.
Wzięło w nim udział trzech zawodników STB Energii Lubliniec
Wyniki
debel kat.40 - 45
I miejsce - Jan Kaczmarczyk/Grzegorz Pradela
debel 65+
I miejsce Wojciech Borzęcki / Andrzej Kowalski

singiel kat.40 - 45 l
II miejsce Jan Kaczmarczyk
kat.65+
III miejsce Wojciech Borzęcki

Gratulacje dla zawodników !!!!!!



Krajowe Turnieje w Głubczycach i BIeruniu
21.03.2013
Za nami kolejny bardzo pracowity weekend, w sobotę zawodnicy STB Energii Lubliniec wzięli udział w Krajowym Turnieju JUniorów młodszych w Głubczycach, a w niedzielę czwórka zawodnik.ów pojechała na Krajowy Turniej Młodzików Młodszych Juniorów młodszych do Bierunia.

w Głubczycach debel Jędrzej Wachowski /Bartlomiej Parysz UKS Unia BIeruń zajał III miejsce

w Bieruniu
w kat.mlodzik młodszy
w grze pojedynczaj
I miejsce Hanna Szymańska
IV miejsce Agnieszka Foryta
w grze podwójnej
I miejsce
Foryta/Szymańska

w kat.junior młodszy
I miejsce debel Aleksandra Ptak/Daniela Bielińska
III miejsce deble Jędrzej Wachowski/Bartlomiej Parysz

w grze pojedynczej
V miejsce Aleksandra Ptak
V miejsce Jędrzej Wachowski





Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych Zagnańsk 2013
21.03.2013
Dwóch zawodników STB Energii Lubliniec wzięło udział w
Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych,
które odbyły się w Zagnańsku 16 marca 2013 r.

Wyniki naszych mundurowych sa rewelacyjne !!!!

w grze pojedynczej
Mirosław Ziarniak w kat.30-40 l - Srebrny Medal !!!!
Adam Prasołek w kt.20-30 l - Brązowy Medal !!!!

w grze podwójnej
Adam Prasołek /Mirosław Ziarniak - srebrny medal !!!!!!

Gratulacje :)


Dodatkowe treningi dla grupy początkującej i zaawansowanej
12.03.2013
Serdecznie zapraszamy już cyklicznie, w każdą środę od 18.00 do 19.00 na dodatkowy trening dla grupy początkującej

zapraszamy już 13 marca !!!!!!!!

Natomiast grupa zaawansowana ma dodatkowy trening w każdy wtorek od 18.do 20.00




Rejonowe Zawody Szkolne w Badmintonie
11.03.2013
Na hali sportowej liceum Mickiewicza odbyły sie Rejonowe Zawody Badmintona wyłaniające drużyny do Igrzysk szkolnych.
11 marca rywalizowały na kortach badmintonowych reprezentacje :
SP3 Lubliniec drużyny dziewcząt i chłopców,
SP 1 Lubliniec drużyna dziewcząt,
SP nr 9 Tarnowskie Góry,
Gimnazjum Nr 1 Lubliniec drużyna chłopców ,
Gimnazjum nr 1 Koszęcin, drużyna chłopców i dziewcząt,
Gimnazjum Nr 2 Lubliniec drużyna dziewcząt.

W wyniku rywalizacji do Igrzysk szkolnych zakwalifikowały się reprezentacje szkół:
SP nr 3 Lubliniec dziewczęta - Agnieszka Foryta , Hanna Szymańska
SP nr 3 Lubliniec chłopcy - Mateusz Łebek, Bartłomiej Babij
Gimnazjum Nr 2 Lubliniec dziewczęta - Aleksandra Ptak, Alicja Tokarz
Gimnazjum Nr 1 Lubliniec chłopcy - Jędrzej Wachowski, Piotr Białas



Krajowy Turniej Młodzików w Warszawie Warsaw Open
11.03.2013

W niedzielę, 10 marca zawodnicy STB Energii Lubliniec wzieli udział w Warsaw Open w kategorii młodzik.
Wyniki naszych zawodników
gra podwójna młodzików
I miejsce debel Jędzrej Wachowski/Bartłomiej Parysz (UKS UNia BIeruń)

gra podwójna młodziczek
IV miejsce Aleksandra Ptak/Daniela Bielińska (UKS Unia Bieruń)

gra pojedyncza młodzików
II miejsce - Jędrzej Wachowski ( w półfinale w zaciętym , 3 setowym meczu wygrał ze swoim partnerem deblowym, Bartłomiejem Paryszem, w tie breaku 21-19 )

gra pojedyncza młodziczek
VII miejsce ( zwycięstwo w finale B) Aleksandra Ptak. Ola po jednym przegranym meczu w grupie, wyszła do fazy pucharowej turnieju, w której to wygrywając kolejne mecze , m.in. z Oliwią Sochą ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego Szklarska Poręba, Martą Klepek z UKS Plesbad Pszczyna, dotarła do finału w dolnej drabince i wygrała go, ostatecznie zajmując w turnieju 7 miejsce.


Krajowy Turniej Mlodzików w Sobótce
11.03.2013
Dwie zawodniczki STB Energii Lubliniec pojechały na krajowy turniej w starszej wiekowo kategorii w ramach ogrywania się przed Mistrzostwami Polski i zrobiły duża niespodziankę.
debel
I miejsce Agnieszka Foryta/Hanna Szymańska
gra pojedyncza
II miejsce Agnieszka Foryta
Hania wygrała finał B . Po fatalnym losowaniu, gdzie w grupie trafiła na zwyciężczynię turnieju - Wiktorie Adamek , i uległa jej po bardzo zaciętym 3 setowym pojedynku , w tie braku przegrywając 21- 23 , wygrała wszystkie mecze. Ostatecznie zajęła 7 miejsce


Turniej Wojewódzki w Poczesnej
11.03.2013
9 marca , w Poczesnej, na nowej hali , odbył się Wojewódzki Turniej Badmintona .
STB Energię reprezentowało 4 zawodników

Wyniki
w kat I-IV klasa SP
I miejsce Zuzanna Luban
II miejsce Eliza Kwiatkowska

Mateusz Łebek w grupie przegrał dwa mecze, w tym jeden trzysetowy, w tie breaku uległ w końcu zawodnikowi z Pszczyny 20 -22, potem wygrał kolejne mecze i uplasował się na 10 miejscu ( na 19 zawodników)
Madzia Zając przegrała w swojej grupie jeden mecz wygrała, jeden przegrała, wyszła z grupy z drugiego miejsca.

Podziekowania dla pana Janusza Łebka za opieke i transport zawodników


Eliminacje szkolne i powiatowe do Igrzysk Szkolnych
11.03.2013
Na poniedziałkowym treningu, 4 marca, zostały wylonione reprezentacje poszczególnych szkół do eliminacji powiatowych w badmintonie.
W środę, 6 marca na hali lublinieckiego liceum zostały rozegrane Powiatowe Zawody Badmintona szkół podstawowych i gimnazjalnych.
Uczestniczyły w nich drużyny ze szkół podstawowych nr 1 i nr 3 z Lublińca oraz z SP z Lubecka, drużyny z Gimnazjum Nr 1 i 2 z Lublińca, Gimnazjum z Lubecka i Gimnazjum z Koszęcina.
Wyniki rywalizacji

SP dziewczęta
I miejsce SP nr 3 Lubliniec
II miejsce SP nr 1 Lubliniec
III miejsce SP Lubecko

SP chłopcy
I miejsce SP nr 3 Lubliniec

Gimnazjum dziewczęta
I miejsce Gimnazjum nr 2 Lubliniec
II miejsce Gimnazjum Koszęcin
III miejsce Gimnazjum Lubecko

Gimnazjum chłopcy
I miejsce Gimnazjum nr 1
II miejsce Gimnazjum Koszęcin
III miejsce Gimnazjum Lubecko

Do Zawodów rejonowych przechodzą dwie drużyny


krajowy turniej seniorów w Suchedniowe
11.03.2013
Siedmiu "dorosłych" zawodników STB Energii Lubliniec , pojechało 2 marca do Suchedniowa na Krajowy Turniej Seniorów. W zawodach wzięło udział 125 zawodników.

Wyniki
mikst w kat.40 -45 lat
I miejsce Sonia Wachowska/Andrzej Turowski
II miejsce Danuta Foryta/Grzegorz Pradela

debel mężczyzn w kat.40-45
I miejsce Jan Kaczmarczyk/Jacek Osadnik

debel mężczyzn 65 +
II miejsce Wojciech Borzęcki/Andrzej Kowalski

debel kobiet w kat.40 +
III miejsce Danuta Foryta/Sonia Wachowska

debel mężczyzn kat 45 - 50
III miejsce Andrzej Turowski/Grzegorz Pradela

singiel mężczyzn 65+
III miejsce Wojciech Borzęcki

zdjęcia z turnieju na stronie PZBad w zakładce seniorzy
na naszej stronie wkrótce ..............


podsumowanie Ferii z badmintonem
1.03.2013
W pierwszym tygodniu ferii zimowych STB Energia Lubliniec zorganizowała codzienne treningi dla grupy młodszej i starszej.
W środę na zawodników czekała niespodzianka : po treningu zagasły wszystkie światła na hali, wszyscy wygodnie położyli się na materacach do skoku wzwyż i w miłej atmosferze pooglądali Prezentację obejmującą działalność klubu STB Energia Lubliniec przez 2012 r. Każdy zawodnik wielokrotnie zobaczył się na zdjęciach, nie tylko tych turniejowych, ale też z sytuacji poza boiskowych.......

W piątek , na zakończenie Tygodnia z badmintonem został rozegrany turniej wśród uczestników otwartych zajęć " Ferie z Badmintonem"

Dziewczynki klasy I - II
I miejsce - Natalka Cebulska
II miejsce - Wiktoria Zgoda
III miejsce - Julka Machoń

chłopcy klasy I - II
I miejsce - Jan Świerczok
II miejsce - Kacper Sowa
III miejsce - Kamil Zając

dziewczynki klasy III - VI
I miejsce - Milena Wysłucha
II miejsce - Karolina Mitek
III miejsce - Marta Dyla

chłopcy klasy III - VI
I miejsce - Kacper Świerczok
II miejsce - Arek Weber
III miejsce Marcin Ledwig

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali dyplomy, a zdobywcy miejsc na podium dyplomy i medale :)




News management powered by Xpression News