Zapraszamy wszystkich chętnych, zarówno dzieci, młodzież jak i dorosłych do udziału w treningach. Zapewniamy sprzęt sportowy (rakietki, lotki). Zajęcia prowadzone przez instruktorów sportu.

Archiwum


treningi w okresie swiąt
30.03.2015

treningi dla dzieci i młodzieży do środy ( 1 kwietnia) włącznie, wracamy do treningów od środy 8 kwietnia.


Dla dorosłych trening w wielki piątek w godzinach 19.00-21.00

We wtorek 7 kwietnia od 20.00- 22.00


Zawodnicy STB Energii Lubliniec na ogólnopolskich turniejach
30.03.2015

Eliza Kwiatkowska i Zuzanna Luban wzięły udział w krajowym Turnieju Badmintona Młodzików Młodszych i młodzików w badmintonie.
Wyniki
I miejsce debel Zuzanna Luban /Eliza Kwiatkowska

w singlu
II miejsce - Zuzanna Luban.

Podziekowania dla pana Kwiatkowskiego za transport i opieke nad zawodniczkami

Na Warsaw Open pojechał Jędrek Wachowski

I miejsce debel - Jędrzej Wachowski/Michał Kikosicki

W singlu Jędrek nie wyszedł z grupy.
Podziekowania dla rodziców Alana Ostrowskiego ( UKS Unia BIeruń) za transport Jędrka.trening dla grupy początkującej wyjątkowo przeniesiony z piątku na czwartek
24.03.2015
Treningi z piątku 27 marca zostały przeniesione na czwartek 26 marca.

trening dla grupy początkującej
wyjątkowo -czwartek 26 marca w godz. 18.30 - 20.00
trening dla grupy zaawansowanej 18.30 - 20.30


Uwaga !!! wtorek i środa ( 24 i 25 marca treningi odwołane)
20.03.2015
Uwaga !!!
w związku z targami edukacyjnymi , które odbywają się w lublinieckim liceum we

wtorek i środę ( 24 i 25 marca ) treningi są odwołane


10 medali na krajowym Turnieju badmintona MM, M i JM w Poczesnej
17.03.2015
W sobotę, 14 marca odbył się Krajowy Turniej badmintona Młodzików młodszych , młodzików i juniorów młodszych w Poczesnej. Turniej zgromadził ponad 160 zawodników.

STB Energię Lubliniec reprezentowali - w kategorii młodzik młodszy Zuzanna Luban i Eliza Kwiatkowska a w kategorii Junior młodszy - Agnieszka Foryta, Hanna Szymańska, Anna Czempik, Aleksandra Ptak i Jędrek Wachowski .
Hania z Agą zagrały w wyższej wiekowo kategorii .

Wyniki
młodzik młodszy
I miejsce singiel Zuzanna Luban
I miejsce debel Eliza Kwiatkowska/Zuzanna Luban

kat junior młodszy
I miejsce singiel Hanna Szymańska
II miejsce singiel Agnieszka Foryta
III miejsce debel Aleksandra Ptak / Daniela Bielińska (Bieruń)
I miejsce mikst Agnieszka Foryta/Jędrzej Wachowski
I miejsce debel Jędrzej Wachowski/Michał Kikosicki (Łódź)
II miejsce singiel Jędrzej Wachowski

nasze młodziczki wystartowały w starszej kategorii i doszły w singla do finału, w którym w 5 secie wygrała Hania .
Turniej był rozgrywany systemem 5 x 11 pkt , do trzech wygranych setów.
Mimo iż dziewczyny jako debel nie zdobyły medalu , to wygrały w bezpośrednim pojedynku ze zwyciężczyniami turnieju - Adamek /Pajek.

Niespodziankę zrobił też mikst - Aga z Jędrkiem , którzy w drodze do zwycięstwa pokonali faworyzowaną , kadrową parę, Pajek/Wróbel oraz wysoko figurujących na liście rankingowej parę Szymaszek/Kopeć i Kołodziej/Kikosicki

W końcu Zuzia Luban zagrała finał singla na swoim poziomie umiejętności , zachowując w miarę chłodną głowę i po raz pierwszy pokonując zawodniczkę z Gdańska - Marcelinę Franczuk.

Gratulacje dla zawodników !
Podziękowania dla pana Kwiatkowskiego za transport i za wytrzymałość !!!! - Ostatni mecz turnieju skończył się po północy. Do Lublińca dotarliśmy po 1 :)


Grand Prix Częstochowy w grach podwójnych
15.03.2015
W dniu dzisiejszym w Częstochowie został rozegrany kolejny turniej z cyklu Grand Prix Częstochowy w grach podwójnych. STB Energię Lubliniec reprezentowały 3 pary: Andrzej Turowski / Barbara Jaskólska. Jan Kaczmarczyk / Danuta Foryta i Piotr Górecki /Mirosław Ziarniak.
Turniej wygrała para z Częstochowy Rafał Stolarczyk / Dariusz Auguścik, a nasze pary zajęły kolejne miejsca II - Andrzej z Basią, III - Janek z Danką i IV - Piotrek z Mirkiem.
Dziękujemy zawodnikom za reprezentowanie naszego klubu i gratulujemy zajętych miejsc oraz zdobytych punktów w rankingu.


17 Międzynarodowy Turniej Badmintona Netto Cup 2015 w Szczecinie
15.03.2015
W dniach 14-15 w Szczecinie odbył się 17-sty Międzynarodowy Turniej Badmintona Netto Cup 2015. Nasz klub reprezentował Jacek Osadnik, który w kategorii +55 wywalczył III miejsce w grze pojedynczej, przegrywając walkę o finał z Krzysztofem Latawskim z Katowic, oraz zajął II miejsce w grze podwójnej mężczyzn. W grze podwójnej Jacek Osadnik zagrał w Januszem Wyczałkowskim (zawodnikiem z Niemiec) minimalnie przegrywając finał z parą Paweł Gasz / Krzysztof Latawski. W turnieju wzięło udział ponad 300 zawodników a ostatnie mecze zostały rozegrane tuż po północy z soboty na niedzielę.


Zawodnicy STB Energii Lubliniec Mistrzami Polski !
3.03.2015
Aleksandra Ptak i Jędrzej Wachowski , zawodnicy STB Energii Lubliniec, zostali ( jako członkowie reprezentacji województwa Śląskiego) Mistrzami Polski Województw Drużyn Mieszanych w Badmintonie w kategorii U - 17, Kępno 28.02 - 01.03.2015 r.
To były pierwsze Mistrzostwa Polski drużyn mieszanych. Wzorem innych krajów , Polski Związek Badmintona od 2015 roku wprowadził do swojego kalendarza rywalizację województw przeprowadzoną w formule Mistrzostw Polski. Mistrzostwa te polegają na rozgrywaniu meczów pomiędzy poszczególnymi województwami składających się z pięciu pojedynków : singla mężczyzn, singla kobiet, debla mężczyzn , debla kobiet i miksta.

Czytaj więcej...


XVI Krajowy Turniej Seniorów w Suchedniowie
2.03.2015
W miniony weekend 3 zawodników naszego klubu wzięło udział w krajowym turnieju badmintona Yonex Open Forever Young w Suchedniowie. Turniej był bardzo mocno obsadzony i wzięło w nim udział prawie 130 zawodników, nie tylko z Polski.

Nasz klub reprezentowali :

1. Wojciech Borzęcki, który zajął I miejsce w grze podwójnej mężczyzn w kategorii MD +65, grając z Władysławem Księżykiem. W grze pojedynczej Wojtek zajął IV miejsce.

2. Jacek Osadnik, który zajął III miejsce w grze podwójnej mężczyzn w kategorii MD +40, grając z Jankiem Kaczmarczykiem. W grze pojedynczej Jacek zajął miejsce V-VI.

3. Jan Kaczmarczyk. który zajął III miejsce w grze podwójnej mężczyzn w kategorii MD +40 grając z Jackiem Osadnikiem. W grze pojedynczej Jan Kaczmarczyk zajął miejsce 7-8.

Dziękujemy zawodnikom za udział w turnieju i reprezentowanie naszego klubu.


Wielki sukces województwa sląskiego na Mistrzostwach Polski Drużyn Mieszanych
2.03.2015
Wielki sukces województwa śląskiego na Mistrzostwach Polski Drużyn Mieszanych - reprezentacja Śląska zdobyła złoty medal i tytuł Mistrzów Polski Drużyn Mieszanych w kategorii Junior młodszy !!!

Reprezentantami Juniorów Młodszych Województwa śląskiego było dwóch zawodników STB Energii Lubliniec : Aleksandra Ptak i Jędrzej Wachowski

Bardziej szczegółowa relacja z Mistrzostw Polski oraz zdjęcia z tej pięknej imprezy sportowej wkrótce
News management powered by Xpression News