Zapraszamy wszystkich chętnych, zarówno dzieci, młodzież jak i dorosłych do udziału w treningach. Zapewniamy sprzęt sportowy (rakietki, lotki). Zajęcia prowadzone przez instruktorów sportu.

Archiwum


W wielki Piątek nie ma zajęć -hala nieczynna
27.03.2018
W wielki Piątek nie ma zajęć - hala nieczynna .
Wtorek po Świętach zajęcia wg planu .

Wesołych Świąt !!!


Krajowy Turniej Badmintona Seniorów LI-NING w Pabianicach
18.03.2018
W dniach 18 i 19 marca, w Pabianicach odbył się kolejny kwalifikowany turniej badmintona seniorów. W turnieju wzięło udział ponad 140 zawodników. Nasz klub na zawodach reprezentowali: Sonia Wachowska, Iwona Ostrowska, Grzegorz Pradela, Wojciech Borzęcki, Andrzej Turowski i Jacek Osadnik. Ze względu na bardzo dużą ilość rozgrywanych meczów, pomimo 7 kortów, turniej został dokończony w niedzielę.
Nasi zawodnicy zdobyli na turnieju 8 medali, w tym dwa złote, dwa srebrne i 4 brązowe. Chociaż złotych medali mogło być znacznie więcej. W sobotę rozgrywki zakończyły się o godzinie 23-ciej, a dokończenie gier zaplanowano na godzinę 9-tą, w niedzielę rano. Nasza para mikstowa Sonia Wachowska / Andrzej Turowski wyszła z pierwszego miejsca w grupie trzeciej i w niedzielę rano miała rozegrać mecz o wejście do finału z parą z Pszczyny : Mynarska / Buda. Przejazd prawie 400 km, po 5 godzinach snu, nie miał racjonalnego uzasadnienia, dlatego ten mecz został poddany walkowerem i Andrzej z Sonią zdobyli ostatecznie brązowe medale w grze mieszanej XD 45. Andrzej Turowski z Grzegorzem Pradela bez problemu wygrali turniej w grze podwójnej mężczyzn, w kategorii MD 50+. Sonia Wachowska grając debla z Anną Mynarską, wywalczyły brązowe medale, w grze podwójnej kobiet, w kategorii WD 35+. Wojtek Borzęcki po wyjściu z grupy, przegrał finał singla mężczyzn MS 70+ z Pawłem Gaszem, medalistą ostatnich mistrzostw świata i Europy. Oprócz srebrnego medalu w grze pojedynczej, Wojtek wywalczył także srebrny medal w grze podwójnej MD 65+, grając z Pawłem Gaszem. Wynik ostatniego meczu, decydującego o złocie, tej pary deblowej, był bardzo kontrowersyjny. Po przegranym pierwszym secie i wygranym drugim, przy stanie 2:0 w trzecim secie dla przeciwników (Rybicki / Lański), sędzia główny przerwał mecz i stwierdził, że ze względu na późną porę przyznaje zwycięstwo przeciwnikom.
Brązowy medal dla naszego klubu wywalczyła także Iwona Ostrowska, w grze podwójnej kobiet WD 50+. Tym razem Iwona zagrała razem z Grażyną Belus z Kielc.
Gratulacje dla zawodników i podziękowania za reprezentowanie klubu STB Energia na zawodach.Doskonały występ naszych zawodników na Turnieju w Suchedniowie
4.03.2018
W sobotę, 3 marca 2018r., w Suchedniowie odbył się kolejny ogólnopolski turniej badmintona seniorów XIX Yonex Open Forever Young. W turnieju wzięło udział 117 zawodników. Nasz klub na zawodach reprezentowali : Barbara Jaskólska, Danuta Foryta, Iwona Ostrowska, Grzegorz Pradela, Andrzej Turowski i Jacek Osadnik.
Nasi zawodnicy zdobyli na turnieju 6 złotych medali jeden srebrny i jeden brązowy. Rewelacyjny powrót do gry, po kontuzji, zaliczyła Danuta Foryta. Danuta grając z Andrzejem Turowski wywalczyli a pierwsze miejsce w grze mieszanej XD 45+, oraz grając z Barbarą Jaskólską wygrały grę podwójną kobiet WD 45+. Dwa złote medale zdobył także Andrzej Turowski. Nasza para deblowa Andrzej Turowski / Grzegorz Pradela, wygrała grę podwójną w kategorii MD 50+. Jacek Osadnik grając z Piotrem Szafrańskim z Pabianic, wywalczyli drugie miejsce w kategorii MD 55+, a Iwona Ostrowska zdobyła brązowy medal w grze pojedynczej kobiet WS 50+.
Jako zawodnicy z jednego klubu, STB Energia Lubliniec zdobyła największą ilość medali na tym turnieju.
Gratulacje dla naszych zawodników oraz podziękowania za reprezentowanie klubu STB Energia na turnieju.
News management powered by Xpression News