Zapraszamy wszystkich chętnych, zarówno dzieci, młodzież jak i dorosłych do udziału w treningach. Zapewniamy sprzęt sportowy (rakietki, lotki). Zajęcia prowadzone przez instruktorów sportu.

Archiwum

Wyniki Krajowego Turnieju Weteranów w Częstochowie
28.04.2010
Wyniki Krajowego Turnieju Weteranów w Częstochowie IV 2010 r, który odbył się na Hali Polonia:

III miejsce - Danuta Foryta, Grzegorz Pradela

W Ogólnopolskim Drużynowym Turnieju Hutników, zawodnicy STB Energia (reprezentowali Heatmasters Sosnowiec ) zajęli drużynowo II miejsce.

Gratulacje dla zawodników !!!!

trening odwołany
28.04.2010
ODWOŁANY TRENING

W czwartek 29 kwietnia trening dzieci i grupy zaawansowanej został ODWOŁANY!!!!
(ze względu na uroczyste zakończenie roku szkolnego klas maturalnych)

Grupę zaawansowaną zapraszam na trening w piątek o godz. 19.00

terminy zawodów w Lublińcu
25.04.2010

15 maja (sobota) na hali sportowej lublinieckiego liceum odbędzie się
V Powiatowy Turniej Badmintona "O puchar starosty"

- dokładny komunikat i regulamin turnieju ukaże się na stronie do 30 kwietnia

22 maja ( sobota) na hali lublinieckiego liceum odbędą się

MISTRZOSTWA SLĄSKA MŁODZIKÓW I JUNIORÓW W BADMINTONIE

zapraszamy serdecznie wszystkich miłośników badmintona i nie tylko , można będzie zobaczyć zawodników z czołówki krajowej !!!

Grand Prix Dąbrowy Górniczej
25.04.2010
24 kwietnia odbył się w Dąbrowi Górniczej kolejny z cyklu turniej zaliczany do Grand Prix.

Wyniki:
II miejsce - Hanna Szymańska ( w finale nieznacznie uległa zawodniczce z Dąbrowy Wiktorii Adamek 13:15, 13:15)
III miejsce - Agnieszka Foryta ( w półfinale uległa w 2 setach Wiktorii Adamek)
IV miejsce - Alicja Tokarz

III miejsce - Jędrzej Wachowski ( w półfinale w 3 setach przegrał z Kamilem Barkiewiczem z Dąbrowy Górniczej)

I miejsce - Katarzyna Poloczek
II miejsce - Patrycja Pradela

I miejsce - Dawid Ziarniak
II miejsce -Patryk Idzikowski

Gra podwójna:
II miejsce debel - Jędrzej Wachowski, Kamil Barkiewicz ( ulegli w 3 setowym pojedynku parze z Dąbrowy Górniczej)

Krajowy turniej w Pszczynie
25.04.2010
10 kwietnia odbył się w Pszczynie Krajowy Turniej Młodzików i Juniorów oraz jednocześnie eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Juniorów Młodszych.

Klub STB Energia Lubliniec reprezentowali:
młodzicy: Agnieszka Foryta, Hanna Szymańska, Alicja Tokarz, Jędrzej Wachowski, juniorzy młodsi: Katarzyna Poloczek, Patrycja Pradela, Karolina Chudzińska, Dawid Ziarniak, Bartosz Ptak, Patryk Idzikowski, juniorzy: Aleksandrza Gruca i Angelika Pradela.
Eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady młodzieży odbywały się w systemie pucharowym w grach pojedynczych i podwójnych.
Katarzyna Poloczek wraz z Patrycją Pradelą uplasowały się w deblu na 3 miejscu.

W turnieju Krajowym Młodzików Jędrzej Wachowski wyszedł z grupy na 1 miejscu i w półfinale miał okazję zagrać z jednym z najlepszych w Polsce zawodników tej kategorii wiekowej. Ostatecznie zajął w turnieju 3 miejsce . Również 3 miejsce zajął w grze podwójnej w parze z Michałem Ociepą.
Agnieszka Foryta i Hania Szymańska zajęły 2 miejsce w swoich grupach i uplasowały się w turnieju na miejscach 6-11.

W Krajowym Turnieju Juniorów debel Aleksandra Gruca i Angelika Pradela zajął 3 miejsce.

Gratulacje dla zawodników. W turnieju tym wielu naszych zawodników miało okazję zagrać z zawodnikami ze ścisłej czołówki krajowej, między innymi z tegorocznym brązowym medalistą Mistrzostw Polski seniorów.

Mistrzostwa Śląska młodzików i Juniorów
21.04.2010
Znany jest już termin Mistrzostw Śląska Młodzików i Juniorów - odbędą się 22 maja
( sobota ) na hali lublinieckiego liceum.
Niestety pokrywają się terminy rozgrywek - 22 maja finalowe grand Prix w Dąbrowie Górniczej i również turniej weteranów w Kielcach.

Dopiero za kilka dni zostanie ostatecznie ustalony termin V Powiatowego TUrnieju Badmintona - prawdopodobnie będzie to 15 maja ( sobota), ale jeszcze czekamy na terminy przesuniętych zawodów z powodu żałoby narodowej i dopiero wtedy ostatecznie zostanie ustalony termin rozgrywek.

W najbliższych dniach ( po otrzymaniu oficjalnego komunikatu) zostaną zamieszczone na stronie wyniki z Hali Polonii ( turniej weteranów) i z Turnieju krajowego w Pszczynie , które odbyły się 10 kwietnia.

Mistrzostwa odwołane
13.04.2010

Ze względu na żałobę narodową oraz uroczystości pogrzebowe ofiar katastrofy pod Smoleńskiem, Mistrzostwa Śląska Młodzików i Juniorów w Badmintonie zostały odwołane.
W późniejszym terminie zostanie podany termin zawodów.