dla wszystkich zawodników, członków STB Energii Lubliniec

WTOREK 26.04. godz. 18.00 trening grupy zaawansowanej
godz. 20.00 trening dla dorosłych

Mistrzostwo na Finale Igrzysk szkolnych
21.04.2011
w środę , 20 kwietnia w Dąbrowie Górniczej odbył się Wojewódzki Finał Igrzysk Szkolnych w Badmintonie.

Reprezentacja dziewcząt SP Nr 3 - Hania Szymańska i Agnieszka Foryta zdobyły złoty medal - mistrzostwo województwa w rozgrywkach szkolnych w rywalizacji drużynowej!!!

Na drugim miejscu uplasowała się Pszczyna, na trzecim Dąbrowa Górnicza.

Indywidualnie Agnieszka Foryta zdobyła IV miejsce, w ćwierćfinale pokonując Danielę Bielińska( zawodniczkę UKS Bieruń) - to pierwsze zwycięstwo Agnieszki od maja zeszłego roku w rywalizacji z tą zawodniczką.

Ogromną niespodziankę zrobiła Hanna Szymańska, która w półfinale spotkała się z Martą Klepek - nr 1 na liście wojewódzkiej ( zawodniczką Plesbad Pszczyna) - po bardzo dobrym meczu Hania pokonała ją w dwóch setach. W finale zawodniczka STB Energii Lubliniec zmierzyła się z Wiktorią Adamek, zawodniczką , z którą do tej pory nie udało się jej jeszcze wygrać. Jak okazało się, ta bariera została pokonana i Hanna Szymańska odnotowała po zaciętym 3 setowym meczu, pierwsze zwycięstwo w rywalizacji z Wiktorią. Tym samym wygrała indywidualnie Finał Igrzysk Szkolnych zdobywając złoty medal i pierwsze miejsce na podium!!!!!!!

Drużyna chłopców została sklasyfikowana na VII miejscu. Indywidualnie Mateusz Łebek (na 38 zawodników) po dwóch przegranych i jednym wygranym meczu został sklasyfikowany na miejscach 25-32, Jędrzej Wachowski zajął indywidualnie IV lokatę.

Opiekunami zawodników byli nauczyciele SP nr 3 - pani Teresa Babij i pan Jan Haberla, którzy otrzymali piękny puchar dla Szkoły za zdobycie I miejsca - Mistrzostwa Igrzysk Szkolnych w Badmintonie i medal za sukces podopiecznych.

Gratulacje dla zawodników !!!!

Pracowity weekend
18.04.2011
W sobotę 16 kwietnia, czterech zawodników STB Energii Lubliniec pojechało na turniej krajowy młodzików w Suchedniowie.
Wyniki
w grach pojedynczych :
II miejsce Jędrzej Wachowski ( w finale uległ zawodnikowi z Suchedniowa - Kwaśniewskiemu - obecnie trzeciemu na liście klasyfikacyjnej)

IV miejsce Hanna Szymańska ( po kilku wygranych meczach spotkała się z mistrzynią Polski Zuzanną Glijer, której uległa w dwóch setach w meczu o III miejsce przegrała z zawodniczką z Suchedniowa - Pajek)

W grach podwójnych:
debel
II miejsce - Agnieszka Foryta/Hanna Szymańska
mikst
III miejsce - Aleksandra Ptak/Jędrzej Wachowski

Gratulacje dla zawodników!!!

W niedzielę 3 zawodników STB Energia Lubliniec pojechała na turniej adeptów badmintona do Częstochowy
wyniki :
młodzicy:
IV miejsce Mateusz Łebek
junior młodszy:
I miejsce - Dawid Ziarniak
III miejsce Jędrzej Wachowski (Jędrek wystartował w starszej wiekowo kategorii).

Już w środę kolejne zawody - Finał Wojewódzki Igrzysk Szkolnych w Badmintonie Dąbrowa Górnicza 2011.
Na zawody jadą wyłonione w eliminacjach szkolnych , a potem w eliminacjach rejonowych, 2 osobowe reprezentacje szkół podstawowych. Zarówno drużynę dziewcząt, jak i chłopców stanowią uczniowie SP nr 3 w Lublińcu:
Agnieszka Foryta i Hanna Szymańska
Mateusz Łebek i Jędrzej Wachowski

Eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży
11.04.2011
W sobotę,9 kwietnia w Dąbrowie Górniczej odbyły się Międzywojewódzkie Eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.
Klub STB Energię Lubliniec reprezentowało dwóch zawodników:
Katarzyna Poloczek i Dawid Ziarniak.
Zawody rozgrywane były systemem pucharowym do jednej przegranej. Najbliżej kwalifikacji do OOM był Dawid Ziarniak grający debla z zawodnikiem UKS Ząbkowice Dąbrowa Górnicza - Krystianem Futrzyńskim, który po dwóch wygranych meczach, walczył o prawo startu w OOM z parą Szydłowski(Głubczyce)/Kaźmierczak(Kędzierzyn Koźle) - mecz był bardzo zacięty. W 1 secie para Ziarniak /Futrzyński miała lotkę setową w górze ( prowadziła 20-17), ale niestety po kilku błędach przegrała ten set, w kolejnym secie uległa 19-21.

SUKCES na MISTRZOSTWACH POLSKI MŁODZIKÓW !!!!
4.04.2011
Rewelacyjnie zaprezentowali się zawodnicy STB Energii Lubliniec na Turnieju MłODE TALENTY - Mistrzostwa Polski Młodzików w grach podwójnych, Suchedniów 2.04 2011

Jędrzej Wachowski w parze z Bartłomiejem Paryszem (UKS UNIA BIERUŃ) zostali

WICEMISTRZAMI POLSKI W DEBLU !!!!

Niespodziankę sprawił debel młodziczek STB Energii Lubliniec - Agnieszka Foryta i Hanna Szymańska , który zajął IV miejsce !!!!

Turniej miał piękną oprawę, przed uroczystym otwarciem, przy dźwięku fanfar zawodnicy pogrupowani województwami, przemaszerowali przez halę. Wszyscy dostali upominki z logo turnieju.
Specjalnie na ten turniej zostały wybite medale - w kształcie lotki do badmintona.
Zakończenie turnieju było bardzo uroczyste - na podium zawodnicy zostali udekorowani medalami i wręczono im piękne puchary.

Organizatorzy turnieju na zrobili jeszcze niespodziankę, wyróżnili medalami trzech trenerów - na II miejscu podium stanęła Sonia Wachowska trenująca zawodników STB Energii Lubliniec