Zapraszamy wszystkich chętnych, zarówno dzieci, młodzież jak i dorosłych do udziału w treningach. Zapewniamy sprzęt sportowy (rakietki, lotki). Zajęcia prowadzone przez instruktorów sportu.

Archiwum

Udany występ seniorów w Czstochowie
23.04.2017
W dniu 22 kwietnia, w Hali Polonia w Częstochowie, odbył się X Jurajski Turniej Badmintona Seniorów. W turnieju wzięło udział ponad 100 zawodników i zawodniczek, w tym ośmioro z naszego klubu.
Zawodnicy STB Energia zdobyli 9 medali, w tym 5 złotych, dwa srebrne i dwa brązowe.
Pierwsze miejsce w grze podwójnej w kategorii WD 45+ wywalczyły nasze zawodniczki Danuta Foryta i Barbara Jaskólska. Danuta Foryta z Grzegorzem Pradela wygrali także grę mieszaną, w tej samej kategorii wiekowej.
Złoty medal zdobył Wojciech Borzęcki, który razem z Pawłem Gaszem, wygrali grę podwójną w kategorii 65+.
Grzegorz Pardela z Henrykiem Swoboda zdobyli srebrne medale, w grze podwójnej mężczyzn, w kategorii MD 50+. Nasza para nieznacznie przegrała w finale z obecnymi wicemistrzami Polski Wikło / Przyjemski.
Jacek Osadnik z Markiem Rosa zajęli trzecie miejsce w grze podwójnej mężczyzn, w kategorii 55+.
Brązowy medal wywalczyła także Elżbieta Kołtuńska w grze pojedynczej kobiet w kategorii WS 45+.
Dziękujemy zawodnikom za reprezentowanie naszego klubu na turnieju i gratulujemy zdobytych medali.

Treningi w okresie światecznym
13.04.2017
Czwartek - wg planu
Piątek - zmiana .wszystkich chętnych zapraszamy 18.00- 20.00 gierki
Wtorek - wg planu

piatkowy trening 18.30-20.00 odwołany !!!!
5.04.2017
7 kwietnia, w piątek nie będzie treningu 18.30 - 20.00 z powodu wyjazdu zawodników i trenerki na GP do Katowic.

chętni (zamiast piątkowego treningu) mogą przyjść w czwartek 19.00 - 20.30

Srebrna sobota w Bieruniu
2.04.2017
W dniu 1 kwietnia br. w Bieruniu odbył się kolejny krajowy turniej badmintona seniorów. Był to już VII memoriał tragicznie zmarłego zawodnika z Katowic Pawła Gasza juniora. Oprócz czołówki polskich seniorów, w turnieju grali również bardzo dobrzy zawodniczy z Czech i z Niemiec.
Nasz klub na turnieju reprezentowało 4 zawodników i dwie zawodniczki. Wszyscy nasi zawodnicy zajęli drugie miejsca w swoich kategoriach wiekowych, a niektórzy wywalczyli nawet po dwa srebrne medale.
Iwona Ostrowska z Grzegorzem Pradela zajęli drugie miejsce w grze mieszanej w kategorii 50+ a Sonia Wachowska z Andrzejem Turowski wywalczyli także drugie miejsce w kategorii 45+.
Poza tym Sonia Wachowska z Bożeną Wołkowycką zdobyły srebrne medale w grze podwójne kobiet w kategorii 45+, a Andrzej Turowski z Grzegorzem Pradela zajęli drugie miejsce w grze podwójnej mężczyzn w kategorii 50+. Nasza para deblowa przegrała finał z parą czeską Dohnal – Krais.
Jacek Osadnik wywalczył srebro w grze pojedynczej w kategorii 55+, a Wojciech Borzęcki z Pawłem Gaszem zajęli drugie miejsce w grze podwójnej w kategorii 55+.
Gratulacje dla zawodników oraz podziękowania za reprezentowanie naszego klubu na turnieju.