Zapraszamy wszystkich chętnych, zarówno dzieci, młodzież jak i dorosłych do udziału w treningach. Zapewniamy sprzęt sportowy (rakietki, lotki). Zajęcia prowadzone przez instruktorów sportu.

Archiwum


Mistrzostwa Śląska Juniorów Młodszych i Seniorów w Bieruniu
30.05.2010
W sobotę 29 maja w Bieruniu odbyły się Mistrzostwa Śląska Juniorów Młodszych i Seniorów. Wystartowało ponad 60 zawodników.
Klub STB Energia Lubliniec reprezentowało 6 juniorów młodszych , 3 juniorów ( którzy startowali w wyższej wiekowo kategorii), 2 seniorów.

Wyniki naszych zawodników:

Juniorzy młodsi:
gra podwójna
III miejsce - debel Katarzyna Poloczek, Karolina Chudzińska
III miejsce - debel Bartosz Ptak, Patryk Idzikowski
III miejsce - mikst Patrycja Pradela, Dawid Ziarniak

Seniorzy:
gra pojedyncza
III miejsce - Angelika Pradela
III miejsce - Aleksandra Gruca

gra podwójna:
II miejsce - mikst Sonia Wachowska, Jan Kaczmarczyk
III miejsce - debel Angelika Pradela, Aleksandra Gruca

W Mistrzostwach gra się systemem pucharowym, kto przegrywa ten odpada. Nie gra się meczy o 3 miejsce - kto przegrał w półfinale ma III miejsce ex equo.

W grach singlowych Jan Kaczmarczyk, Dawid Ziarniak, Patryk Idzikowski i Kasia Poloczek wygrali pierwszą rundę i dotarli do ćwierćfinałów ( miejsca 5 - 8 ).
Paweł Wachowski od razu "wpadł" na Pawła Pietryję - mistrza Śląska Juniorów.Lublinieccy kibice pamiętają go z pewnością z ubiegłotygodniowego finału mistrzostw w Lublińcu, gdzie stoczył pasjonujący i bardzo widowiskowy finałowy pojedynek z Michałam Walentkiem.
W półfinale Angelika Pradela powalczyła w 3 setowym pojedynku z zawodniczką z Pszczyny Patrycją Goc i była bliska wejścia do finału.
Mikst Patrycja Pradela i Dawid Ziarniak mieli okazję powalczyć z wicemistrzami Polski: Kają Gajos i Kamilem Korbelem ( zawodnicy ci indywidualnie są mistrzami Śląska i mistrzami Polski).
Mikst seniorski Sonia Wachowska i Jan Kaczmarczyk w półfinale zmierzyli się z tegorocznym brązowym medalistą Polski seniorów w mikście - Pawłem Pietryją i Weroniką Strąk, zawodnikami Plesbad Pszczyna. Ku zdziwieniu wszystkich, lublinieckim zawodnikom udało się pokonać utytułowanych zawodników i wejść do finału.

Podsumowując mistrzostwa - zawodnicy STB Energia Lubliniec mają jedno wicemistrzostwo Śląska i 6 brązowych medali Mistrzostw Śląska.Finał Grand Prix Dąbrowy Górniczej
30.05.2010
Finał XIX Grand Prix Dąbrowy Górniczej
Podsumowano wyniki 6 turniejów , które wchodziły w skład cyklu. Zawodnicy STB Energia nie startowali we wszystkich turniejach w cyklu, ponieważ w tym samych terminach odbywały się inne badmintonowe zawody: turniej krajowy w Pszczynie, Mistrzostwa Śląska w Lublińcu.

I miejsce w poszczególnych kategoriach uhonorowane zostały pięknymi pucharami, reszta miejsc na podium - medalami.
Wyniki zawodników STB Energii Lubliniec

młodziczki :
I miejsce - Hanna Szymańska

młodzicy:
II miejsce - Jędrzej Wachowski w parze deblowej z Kamilem Bartkiewiczem z Dąbrowy Górniczej

juniorki młodsze:
I miejsce - Patrycja Pradela
II miejsce - Katarzyna Poloczek

juniorzy młodsi:
III miejsce - Dawid Ziarniak

Gratulacje dla zawodników :) !!!
ostatnie Grand Prix Dąbrowy Górniczej
30.05.2010
W sobotę 29 maja odbyło się w Dąbrowie Górniczej ostatnie z cyklu grand prix.
Tym razem na zawody pojechało tylko dwóch zawodników , bo reszta była na Mistrzostwach Sląska juniorów młodszych i seniorów.
Wyniki
młodziczki
II miejsce - Hanna Szymańska
młodzicy
IV miejsce - Jędrzej Wachowski

deble
I miejsce - Jędrzej Wachowski, Kamil Bartkiewicz

Hania stoczyła bardzo zacięty mecz ze swoją rywalką z Dąbrowy - Wiktorią Adamek, 1 set toczył się na przewagi , ostatecznie Wiktoria zdobyła punkt przesądzający o jej zwycięstwie, set zakończył się wynikiem 24-22, w drugim secie Hania uległa 20-22.
Jędrzej w półfinale spotkał się z Danielem Matyskiem , 1 set wygrał, w drugim miał lotkę meczową w górze , niestety tym razem jeszcze nie udało mu się wygrać z zawodnikiem z Dąbrowy.


Turniej Deblowy w Częstochowie
24.05.2010
W niedzielę 24 maja odbył się w Częstochowie turniej deblowy w ramach turnieju miast

Wyniki
I miejsce - Barbara Jaskólska, Andrzej Turowski
II miejsce - Jarosław Ociepa, Ulf Grey
III miejsce - Sonia Wachowska, Jan Kaczmarczyk
V miejsce - Danuta Foryta, Grzegorz Pradela


Podsumowanie cyklu grand prix adeptów 2009/2010
24.05.2010
Po siedmiu turniejach podsumowano wyniki całego cyklu zawodów.
Zdobywcy miejsc na podium zostali uhonorowani pucharami i nagrodami.

Wyniki :
młodziczki
I miejsce - Hanna Szymańska
II miejsce - Agnieszka Foryta

młodzicy
I miejsce - Jędrzej Wachowski ( wygrał wszystkie turnieje)

juniorki młodsze :
III miejsce - Patrycja Pradela

juniorzy młodsi:
II miejsce -Dawid Ziarniak
III miejsce - Patryk Idzikowski

Gratulacje dla zawodników!!!
Podziękowania dla rodziców , którzy na wszystkie turnieje dowozili dzieci własnymi autamiGrand Prix adeptów badmintona w Częstochowie
24.05.2010
W niedzielę, jeszcze zawodnicy nie ochłonęli po sobotnim turnieju, a już pojechaliśmy na turniej do Częstochowy, na ostatni turniej z cyklu Grand Prix.

Wyniki:
młodziczki
II miejsce - Hanna Szymańska
III miejsce - Agnieszka Foryta

młodzicy:
I miejsce - Jędrzej Wachowski
II miejsce - Piotr Białas

Juniorki młodsze
II miejsce - Patrycja Pradela
V miejsce - Katarzyna Poloczek

Juniorzy młodsi
I miejsce - Dawid Ziarniak
III miejsce - Patryk Idzikowski


MIstrzostwa Śląska Młodzików i Juniorów w Badmintonie
24.05.2010

W sobotę 22 maja na hali lublinieckiego liceum gościliśmy badmintonistów na Mistrzostwach Śląska Młodzików i Juniorów. Dopisała frekwencja- przyjechali najlepsi zawodnicy z wszystkich liczących się śląskich klubów badmintonowych.Byli zawodnicy z Częstochowy, Katowic, Pszczyny, Dąbrowy Górniczej, Bierunia, Gliwic, Blachowni i oczywiście z Lublińca. Zawody prowadzone były przez prezesa Śląskiego Oddziału Związku Badmintona – Jarosława Ociepę. Turniej zorganizowany został przez ŚlOZBad i STB Energia Lubliniec.
Najwięcej emocji wzbudziły gry finałowe, szczególnie zacięty, a przy tym niesamowicie atrakcyjny był mecz finałowy juniorów – Pawła Pietryji z Plesbad Pszczyna
( tegorocznego brązowego medalisty Polski) z Michałem Walentkiem z Luks 1 Częstochowa ( obecnie uczniem Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Głubczycach). Pojedynek stał na bardzo wysokim poziomie sportowym i był bardzo wyrównany. Losy wyniku ważyły się do ostatniej lotki. Kilkanaście bardzo efektownych akcji wzbudziło ogromny aplauz publiczności - wydawało się niemożliwe, że można odbierać tak trudne zagrania, odbić lotkę spod siatki padem prawie z końca boiska , po czym następną lotkę smeczować znów z końca boiska, potem odebrać lotkę tuż przy siatce padem na kort, a przy kolejnym zagraniu, gdy rakieta wyleciała z ręki, zdążyć ją podnieść, dojść do lotki i zdobyć punkt !!! To było wspaniałe widowisko!!!
Mistrzami Śląska w poszczególnych kategoriach zostali : młodzicy – Kornelia Marczak (Pszczyna), Kamil Bartkiewicz ( Dąbrowa Górnicza), mikst Wiktoria Adamek i Piotr Białas ( Dąbrowa, Lubliniec), debel Kornelia Marczak , Nicole Samson ( Pszczyna, Katowice), debel Kamil Bartkiewicz, Daniel Matysek ( Dąbrowa).W kategorii junior tryumfowali: Anna Goc ( Pszczyna), Paweł Pietryja ( Pszczyna), mikst Anna Goc i Paweł Pietryja (Pszczyna), debel Michał Walentek( Częstochowa) D.Nowosielski ( Dąbrowa), Patrycja Strąk i Anna Goc ( Pszczyna).

Zawodnicy STB Energia Lubliniec startowali ze zmiennym szczęściem. W wielu ich meczach losy pojedynku rozstrzygał dopiero tie break, często gra w nim toczyła się na przewagi, albo set kończył się najmniejsza możliwa różnicą punktowa 19 – 21. Niestety mury własnej hali nie zawsze pomagały naszym reprezentantom.

Zawodnicy STB „stanęli” na podium pięciokrotnie: młodzik Piotr Białas został Mistrzem Śląska w mikście ( z zawodniczką z Dąbrowy), w deblu młodzik Jędrzej Wachowski wywalczył II miejsce ( wraz z zawodnikiem z Częstochowy).W grze singlowej chłopcy uplasowali się na miejscach 5 – 8. Jędrek miał w górze lotkę meczową na wejście do półfinału, ale w grze na przewagi ostatecznie wygrał zawodnik z Dąbrowy.
W kategorii junior: debel Angelika Pradela, Aleksandra Gruca wywalczyły srebro, Angelika Pradela w grze pojedynczej III miejsce, a mikst Patrycja Pradela, Dawid Ziarniak również zajął III miejsce, po pięknym, wygranym meczu z utytułowanymi zawodnikami z Pszczyny. Mistrzowie Śląska w poszczególnych kategoriach zostali uhonorowani pucharami, które wręczył im burmistrz miasta Lublińca Edward Maniura, prezes STB Energia Lubliniec Jacek Osadnik oraz prezes ŚlOZBadu Jarosław Ociepa.

Zawody organizacyjnie i sportowo okazały się sukcesem. Usłyszeliśmy wiele komplementów z ust trenerów i zawodników. Podobała się zarówno hala sportowa, organizacja zawodów, jak i gościnne przyjęcie zawodników, a przede wszystkim miła atmosfera. Mamy nadzieję , że Lubliniec będzie częściej brany pod uwagę jako gospodarz badmintonowych imprez sportowych o takiej randze, na które już teraz serdecznie zapraszamy !
Dokładne wyniki za kilka dni, po oficjalnym komunikacie sędziego głównego.V Powiatowy Turniej Badmintona "O puchar starosty"
16.05.2010
15 maja, w sobotę , od godz. 14.00 rozpoczęły się rozgrywki w grach singlowych i podwójnych w badmintonie , w ramach V Powiatowego Turnieju " O puchar starosty".

wyniki:
gra pojedyncza ( do 35 lat)
I miejsce - Adam Prasołek
II miejsce - Dawid Ziarniak
III miejsce - Paweł Wachowski

gra pojedyncza ( powyżej 35 lat)
I miejsce - Jan Kaczmarczyk
II miejsce - Andrzej Turowski
III miejsce - Grzegorz Pradela

gry podwójne mikst
I miejsce - Danuta Foryta, Grzegorz Pradela
II miesce - Angelika Pradela, Andrzej Turowski
III miejsce - Sonia Wachowska, Adam Prasołek

gry podwójne -debel kobiet
I miejsce - Urszula Turowska, Barbara Jaskólska
II miejsce - Danuta Foryta, Sonia Wachowska
III miejsce - Angelika Pradela, Aleksandra Gruca

gry podwójne - debel mężczyzn
I miejsce - Tomasz Białas, Jan Kaczmarczyk
II miejsce - Damian Kowalik, Grzegorz Pradela
III miejsce - Andrzej Turowski, Janusz Łebek

Najlepszym zawodnikiem turnieju, zdobywcą dwóch złotych medali został Jan Kaczmarczyk.
Na turnieju padła rekordowa liczba meczy 3 setowych, losy niektórych setów ważyły się do ostatniej lotki.
Turniej odbywał się w rodzinnej atmosferze, zawodnicy i kibice częstowali się herbatą, kawą , ciastem. Zdarzały się rodzinne pojedynki: córka grała po przeciwnej stronie siatki z ojcem, syn jako rywal swojej mamy : )


V Powiatowy Turniej Badmintona dla dzieci i młodzieży
16.05.2010
W czwartek, 13 maja odbył się V Powiatowy Turniej Badmintona dla dzieci i młodzieży.
Wzięło w nim udział 30 zawodników.

Wyniki:
dziewczyny klasy I - III SP
I miejsce - Hanna Szymańska
II miejsce - Agnieszka Foryta
III miejsce - Dominika Mańka

chłopcy I - IV SP
I miejsce - Jakub Białas
II miejsce - Mateusz Łebek, Cezary Opiełka, Mateusz Czarnecki
III miejsce - Bartłomiej Babij

Dziewczyny klasy IV - VI SP
I miejsce - Alicja Tokarz
II miejsce - Emilia Pietrzak
III miejsce - Paulina Korgól

Juniorki
I miejsce - Angelika Pradela
II miejsce - Katarzyna Poloczek
III miejsce - Patrycja Pradela

Juniorzy
I miejsce - Dawid Ziarniak
II miejsce - Dawid Król
III miejsce - Paweł Wachowski

o ostatecznym wyniku wielu meczy rozstrzygał tie break, często w poszczególnych setach walka toczyła się na przewagi.
Wszyscy zawodnicy grali fair play !!!
Zdobywcy miejsc na podium, w sobotę, na turnieju główny, otrzymali dyplomy, medale i nagrody.

V Powiatowy Turniej Badmintona "O puchar starosty"
8.05.2010
Zapraszamy na V Powiatowy Turniej Badmintona " O puchar Starosty", który odbędzie się na hali ZS Nr 1 im.A.Mickiewicza w Lublińcu.

13 maja czwartek 17.30 V Powiatowy Turniej Badmintona dla dzieci i młodzieży
Plan turnieju
17.15 - 17.30 zapisy
17.30 gry dzieci i klas IV - VI
18.30 gry juniorów młodzszych i juniorów

15 maja sobota 14.00 V Powiatowy Turniej Badmintona "O puchar starosty"
TURNIEJ GŁÓWNY;
Plan turnieju :
14.00 - rozpoczęcie turnieju
14.00 - 16.00 eliminacyjne gry singlowe
16.00 - 18.00 eliminacyjne gry podwójne
18.00 - wręczenie medali, dyplomów. nagród dzieciom i młodzieży
18.00 - finały
około 20.00 - wręczenie medali i dyplomów, zakończenie turnieju

regulamin turnieju w rozwinięciu
Czytaj więcej...


Turniej Grand Prix w Dąbrowie Górniczej
8.05.2010
W sobotę 8 maja odbył się kolejny z cyklu Turniej Grand Prix Dąbrowy Górniczej.
Tym razem uczestniczyło w nim tylko 3 zawodników STB Energia Lubliniec.
Wyniki
Hania Szymańska - II miejsce ( w finale uległa zawodniczce z Dąbrowy - Wiktorii Adamek)
Agnieszka Foryta - III miejsce ( o III miejsce grała z zawodniczką z Bierunia, którą pokonała w 2 setach). W półfinale zagrała bardzo zacięty , 3 setowy mecz z Hania.

Jędrzej Wachowski - III miejsce ( Jędrek przegrał w turnieju jeden mecz w półfinale , ulegając w 3 setach zawodnikowi z Dąbrowy - Kamilowi Bartkiewiczowi)

Gra podwójna:
I miejsce - Jędrzej Wachowski, Kamil Bartkiewicz
III miejsce - Hanna Szymańska, Agnieszka Foryta

Gratulacje dla zawodników!!!!


Trening odwołany
5.05.2010

trening czwartkowy grupy młodszej ( 6 maja godz. 17.30 - 18.30 ) ODWOŁANY !!!!!

We wtorek 11 maja trening planowo,
13 maja w ramach V Powiatowego Turnieju Badmintona " O puchar starosty"
- turniej dla dzieci ze szkoły podstawowej - o 17.30,
- turniej dla uczniów gimnazjum 18.30.

Medale , dyplomy dla zdobywców I, II i III miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych rozdane będą w sobotę 15 maja , na turnieju głównym , około odz. 18.00News management powered by Xpression News