Zapraszamy wszystkich chętnych, zarówno dzieci, młodzież jak i dorosłych do udziału w treningach. Zapewniamy sprzęt sportowy (rakietki, lotki). Zajęcia prowadzone przez instruktorów sportu.

Archiwum


Grand Prix Dąbrowy Górniczej rozstrzygnięte !
30.05.2013

Zakończył się cykl turniejów Grand Prix Dąbrowy Górniczej .
Mateusz Łebek w łącznej klasyfikacji w grze pojedynczej zająl IV miejsce , a w deblu z Imielskim II miejsce !!!

Gratulacje !
Podziękowania dla pana Janusza Łebka , za transport i opiekę nad zawodnikiem




piątek 31 maja treningi wg planu
30.05.2013
w piątek wszystkie treningi wg stałego planu


SRebro na Finale Krajowym Igrzysk Szkolnych w Badmitnonie dziewcząt
30.05.2013
Reprezentacja SP nr 3 w Lublińcu - Agnieszka Foryta i Hanna Szymańska zdobyły wicemistrzostwo na Krajowym Finale Igrzysk Szkolnych w badmintonie !!!

Finał krajowy odbywał się 28-29 maja w Białymstoku . W fi9nale uczestniczyły drużyny , które uzyskały mistrzostwo w finałach wojewódzkich.

Uzyskanie drużynowego wicemistrza kraju w rozgrywkach szkolnych to chyba największe osiągnięcie w historii szkoły nr 3 w Lublińcu !!!

Gratulacje dla zawodniczek !!!

zdjęcia z finału w galerii


Złote dziewczyny !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
26.05.2013
Złote medale na Mistrzostwach Polski Młodzików w Badmintonie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Hania Szymańska - złoty medal w grze pojedynczej !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Agnieszka Foryta/Hanna Szymańska - złoty medal w deblu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Agnieszka Foryta - V miejsce w grze pojedynczej.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Gratulacje :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


piętek 24 trening dzieci i młodzieży odwołany, dorosli trening od 18.00- 20.00
23.05.2013
W piątek 24 maja , nie odbędzie się trening dla dzieci i młodzieży. trenerzy są na Mistrzostwach Polski Młodzików Młodszych .

Dorośli mogą przyjść na godziny treningu dzieci od 18.00 - 20.00 .

od 20.00 hala zajęta, wyklejanie linii przed Turniejem siatkarskim - Memoriałem Franka Koszarka




MIstrzostwa POlski Mlodzików
20.05.2013

Złoto !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Srebro !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Brąz !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

na Indywidualnych Mistrzostwach Polski Młodzików w Badmintonie .

Mistrzem Polski w deblu został Jędrzej Wachowski w parze z Bartłomiejem Paryszem (UKS Unia Bieruń)
Wicemistrzem Polski w grze pojedynczej został Jędrzej Wachowski
Brązową medalistką w deblu została Aleksandra Ptak w parze z Daniela Bielińska (UKS Unia Bieruń)
miejsce 5-8 (ćwierćfinał ) w grze pojedynczej młodziczek osiągnęła Aleksandra Ptak

Gratulacje dla zawodników!!!!!!!
Dokładniejsza relacja i zdjęcia zamieszczone będą , jak trenerka nieco ochłonie po tym niespodziewanym sukcesie i będzie miała troszeczkę czasu ....... :)


Finał Gimnazjady w Badmintonie
20.05.2013
9 maja , na hali sportowej w Dąbrowie Górniczej odbył się Finał Gimnazjady w Badmintonie.
Rejon Tarnogórski reprezentowały
drużyna dziewcząt Gimnazjum nr 2 - Aleksandra Ptak, Alicja Tokarz
drużyna chłopców Gimnazjum nr 1 - Jędrzej Wachowski Piotrek Białas

Zarówno drużyna chłopców , jak i dziewcząt w ostatecznej klasyfikacji zajęła IV miejsce. Indywidualnie Aleksandra Ptak zajęła III miejsce , Jędrzej Wachowski zajął III miejsce.


Gratulacje dla zawodników !!!!



Mistrzyniami sląska drużyna dziewcząt STB Energii !!!!!!!!!
20.05.2013
8 maja, na hali sportowej w Dąbrowie Górniczej odbył się Finał Igrzysk Szkolnych w Badmintonie .
Rejon tarnogórski reprezentowały
drużyna dziewcząt SP 3 Lubliniec - Hanna Szymańska i Agnieszka Foryta
drużyna chłopców SP 3 Lubliniec - Mateusz Łebek i Bartlomiej Babij

W finale bierze udział 16 drużyn z każdego rejonu województwa. Drużyna dziewcząt SP 3 była bezkonkurencyjna. Indywidualnie zawodniczki zdobyły I miejsce - Hanna Szymańska i II miejsce - Agnieszka Foryta , drużynowo bezapelacyjnie zajmując I miejsce z ogromną przewaga nad pozostałymi miejscami na podium.

Drużyna chłopców zajęła IV miejsce.

Gratulacje dla zawodników !!!!
O ile Szkoła znajdzie pieniądze dla dziewczynek na wyjazd na finał krajowy, to będą one miały możliwość udziału w zawodach w Białymstoku wyłaniającym drużynowego mistrza Polski Igrzysk szkolnych.



czwartkowy trening odwołany
16.05.2013
w czwartek, 16 maja , trening odwołany

w piątek treningi wg planu


VIII Powiatowy Turniej Badmintona " O puchar starosty " open
13.05.2013
W niedzielę , na hali lublinieckiego liceum , odbył się
VIII Powiatowy Turniej Badmintona "O puchar starosty"

Turniej rozegrano w trzech kategoriach wiekowych w singlu mężczyzn oraz open w deblu kobiet, deblu mężczyzn, mikście.

Turniej miał charakter otwarty, przyjechali zawodnicy z Częstochowy i Opola.

Wyniki
singiel mężczyzn
I kategoria wiekowa

I miejsce Rafał Stolarczyk ( Częstochowa)
II miejsce Jan Kaczmarczyk
III miejsce Tomasz Dąbek

II kategoria wiekowa

I miejsce Jarosław Ociepa (Częstochowa)
II miejsce Robert Gładych (Częstochowa)
III miejsce Grzegorz Górski (Częstochowa)

III kategoria wiekowa

I miejsce Jacek Osadnik
II miejsce Wojciech Borzęcki
III miejsce Andrzej Szawłowski

debel kobiet
I miejsce Magdalena Lisek/Sonia Wachowska
II miejsce Agnieszka Foryta/ Hanna Szymańska
III miejsce Barbara Jaskólska/Małgorzata Woźniak (Częstochowa)

debel mężczyzn
I miejsce Mirek Ziarniak/Dawid Ziarniak
II miejsce Grzegorz Pradela/Henryk Swoboda
III miejsce Andrzej Turowski/Jacek Osadnik

mikst
I miejsce Agnieszka Foryta/Jan Kaczmarczyk
II miejsce Danuta Foryta/Mirek Ziarniak
III miejsce Magdalena LIsek/Adam Prasołek

Puchar starosty dla najlepszego zawodnika otrzymała Agnieszka Foryta !!!
Gratulacje dla wszystkich uczestników zawodów

Podziekowania dla pana Edmunda Doleżycha, który poprowadził całe zawody




MIędzywojewódzkie MIstrzostwa Mlodzików w Głubczycach
12.05.2013
W sobotę, 11 maja , w Głubczycach odbyły się MIędzywojewódzkie MIstrzostwa Mlodzików .
Są to bardzo ważne zawody - rywalizacja pomiędzy województwami Śląskim i Opolskim. Od wyników tej rywalizacji ilość środków finansowych przeznaczonych przez Polski Związek Badmintona na poszczegolne województwa, ilość miejsc przyznanych w kadrach wojewódzkich oraz ilość środków finansowych , jakie otrzyma klub za swój wynik sportowy od śląskiego związku Badmintona.

STB Energia LUbliniec wypadła rewelacyjnie !!! :)
Singiel dziewcząt
II miejsce Agnieszka Foryta
III - IV miejsce Hanna Szymańska, Aleksandra Ptak
V- VIII miejsce - Anna Czempik

singiel chłopców
I miejsce Jędrzej Wachowski

Gra podwójna
debel dziewcząt
I miejsce Aleksandra Ptak/Daniela Bielińska (UKS Unia Bieruń)
II miejsce Hanna Szymańska /Agnieszka Foryta

mikst
III miejsce Anna Czempik / Psuj (UKS Dąbrowa Górnicza)

debel chłopców
I miejsce Jędrzej Wachowski/Bartłomiej Parysz (UKS Unia Bieruń)


Zawodnicy STB Energii zgromadzili 13 pkt !!!! To najlepszy wynik z wszystkich klubów startujących w zawodach !!!
Gratulacje dla zawodników
Podziękowanie dla pani Szymańskiej za transport ( do jednego auta nie zmieściliśmy się) :)

Jędrek zrobił sobie piękny prezent urodzinowy zdobywając I miejsca w singlu i deblu





Wyniki VIII Powiatowego Turnieju Badmintona " O puchar starosty "
12.05.2013
W piątek, 10 maja , na hali lublinieckiego liceum odbył się VIII Powiatowy Turniej Badmintona 'O puchar starosty" dla dzieci i mlodzieży

Wyniki:
klasy I-II SP
I miejsce Natalia Cebulska
II miejsce Jasiu Swierczok
III miejsce Wiktoria Zgoda

klasy III-IV SP
I miejsce Milena Wysłucha
II miejsce Arek Weber
III miejsce Maja Ochman

Klasy V-VI SP
I miejsce Kacper Świerczok
II miejsce Weronika Koza
III miejsce Maciej Machała

kategoria zawodnicy STB SP
I miejsce Mateusz Łebek
II miejsce Eliza Kwiatkowska
III miejsce Zuzanna Luban

W turnieju wzięło udział 33 uczestników .

Zdobywcy miejsc na podium otrzymali medale i dyplomy.
Zdjęcia z zawodów wkrótce w galerii



VIII Powiatowy Turniej Badmintona " O puchar starosty "
6.05.2013

Klub STB Energia Lubliniec serdecznie zaprasza na

VIII Powiatowy Turniej Badmintona "O puchar starosty"

Ramowy plan turnieju
10 maja, piątek 2013 godz. 18.00 turniej dzieci i młodzieży w grach pojedynczych
12 maja, niedziela 2013 Turniej open, początek gier 13.00.

Niedzielny turniej w kategoriach:
gra pojedyncza kobiet open
gra pojedyncza mężczyzn ( 2 lub 3 kategorie wiekowe , w zależności od ilości zgłoszeń)
debel kobiet open
debel mężczyzn open
mikst open
Zapisy w dniu turnieju , na godzinę przed rozpoczęciem gier .

zapisy od 12.00 w dniu turnieju lub mail : wachowscy5@wp.pl



Finał Igrzysk Szkolnych i finał Gimnazjady
6.05.2013

W środe na Finał Wojewódzki w Badmintonie jadą reprezentacja dziewcząt i chłopców SP 3 :
Agnieszka Foryta Hanna Szymańska, Mateusz Łebek i Bartlomiej Babij

W tym roku odbędzie się Finał krajowy badmintona SP , na który kwalifikuje się zwycięska drużyna . Finał krajowy w czerwcu , w Białymstoku.


W czwartek na Finał Gimnazjady jadą drużyna Gimnazjum nr 1
Jędrzej Wachowski , Piotr Białas
drużyna dziewczat gimnazjum nr 2
Aleksandra Ptak Alicja Tokarz





MMM i MMMM
6.05.2013
W sobotę w Głubczycach odbędą się Międzywojewodzkie Mistrzostwa Mlodzików Mlodszych i Mlodzików .
Od wynikow uzyskanych w tych zawodach uzależniona jest kwota dotacji przyznawana przez Pzbad na poszczegolne województwa, kwota jaka Slozbad dofinansowuje kluby i ilość miejsc przyznana przez pzbad w kadrach wojewódzkich dla mlodzików .

Na zawody jadą
mlodzicy młodsi ( tylko V-VI klasa SP)
Agnieszka Foryta, Hanna Szymańska , Magdalena Zając i Mateusz Łebek

Mlodzicy
Anna Czempik, Aleksandra Ptak, Jędrzej Wachowski



News management powered by Xpression News