Zapraszamy wszystkich chętnych, zarówno dzieci, młodzież jak i dorosłych do udziału w treningach. Zapewniamy sprzęt sportowy (rakietki, lotki). Zajęcia prowadzone przez instruktorów sportu.

Archiwum

Turniej w Suchedniowie
26.09.2010
W sobotę 25.09 zawodnicy STB Energia Lubliniec wystartowali w Krajowym Turnieju Badmintona Młodzików i Juniorów w Suchedniowie.
Był to bardzo silnie obsadzony turniej, prawie wszyscy zawodnicy z pierwszej "30" ogólnopolskiej listy klasyfikacyjnej rywalizowali w tych zawodach.

Turniej młodzików miał rangę "preferowanego" -był bardzo wysoko punktowany i silnie obsadzony. Młodzicy: Hania Szymańska i Jędrek Wachowski zajęli w swoich grupach 2 miejsce i rywalizowali dalej w fazie pucharowej. Hania zrewanżowała sie za zawodniczce z Warszawy za porażkę w trzysetowym pojedynku z ubiegłego tygodnia na turnieju w Warszawie i tym razem pokonała ją w trzech setach.Ostatecznie uplasowała się na miejscu 6-10 na 17 zawodniczek startujących w tej kategorii.
Jędrek wśród 36 młodzików zajął 14 miejsce.W fazie grupowej grał z 6 na liście krajowej zawodnikiem z Suchedniowa , któremu uległ 17-21, 19-21.O 12 miejsce grał z 11 zawodnikiem z listy krajowej, po trzysetowym pojedynku , w którym miał już lotkę meczową w górze musiał jednak uznać wyższość przeciwnika.
Agnieszka miała zaszczyt zagrać w grupie z mistrzynią Polski młodziczek.W swojej grupie Agnieszka zajęła 3 miejsce.

W deblu młodziczek Hania i Aga zajęły drugie miejsce i wróciły do Lublińca z pucharami i dyplomami !!!

Juniorzy reprezentujący STB Energia Lubliniec tym razem musieli uznać wyższość przeciwników.
Turniej trwał do godzin nocnych, do Lublińca zawodnicy dojechali grubo po północy.
Już 2 października Krajowy Turniej Juniorów "O Puchar Ślaska" w Lublińcu.
Zapraszamy serdecznie do kibicowania!!!

Turniej Krajowy w Warszawie
20.09.2010
Trójka młodzików :Agnieszka Foryta, Hania Szymańska i Jędrzej Wachowski wystartowali w niedzielę 19 października w Krajowym Turnieju Młodzików w Warszawie.
To był debiut zawodników w Warszawie na hali sportowej Uniwersytetu Warszawskiego.
Agnieszka i Hania w swoich grupach zajęły 2 miejsca, w deblu również w swojej grupie zajęły 2 miejsce.
Jędrzej wygrał swoją grupę i wszedł do półfinału gry pojedynczej. Tam uległ zawodnikowi z Suchedniowa w dwóch setach 17/21 i 28/30. Natomiast w deblu z zawodnikiem z Warszawy zajął w turnieju 2 miejsce.

Gratulacje dla zawodników !!!

24 październik III Otwarte Mistrzostwa Lublińca w Badmintonie "O puchar Burmistrza"
16.09.2010

24 października odbędą się III Otwarte Mistrzostwa Lublińca w Badmintonie "O puchar Burmistrza".
Regulamin turnieju oraz szczegółowe informacje dotyczące turnieju na początku października.

Proszę już rezerwować termin - niedziela, 24 październik, hala ZS Nr 1 w Lublińcu

Krajowy Turniej Juniorów w Lublińcu!!!!
16.09.2010

Wszystkich miłośników badmintona zapraszamy na Krajowy Turniej Juniorów O puchar Śląska.
Turniej rozpocznie się w sobotę , 2 października o godz. 10.00 Jeżeli w sobotę nie uda się rozegrać wszystkich gier , to zawody będą kontynuowane w niedzielę 3 października.
Będzie to turniej o zasięgu ogólnopolskim, mamy nadzieję , że będziemy mogli oglądąć i podziwiać grę najlepszych juniorów w Polsce,w tym reprezentantów kraju, utytułowanych już zawodników , odnoszących sukcesy nie tylko w Polsce, ale i na Mistrzostwach Europy.

W turnieju również wezmą udział zawodnicy STB Energia Lubliniec.
Przy okazji turnieju został zorganizowany przez Śląski Oddział Polskiego Związku Badmintona kurs sędziowski , który będzie trwał od 1 do 3 października. Dokładne informacje o możliwości udziału w kursie, odpłatności na stronie www.badminton.com.pl

Serdecznie zapraszamy na Krajowy Turniej Juniorów!!!

Pierwsze starty
16.09.2010
No i zaczął się kolejny sezon rozgrywek.Już w niedzielę 19 września na krajowy turniej do Warszawy wybierają się młodzicy STB Energia Lubliniec.
Agnieszka Foryta, Hanna Szymańska i Jędrzej Wachowski skonfrontują swoje umiejętności zdobyte podczas dwóch obozów sportowych z umiejętnościami zawodników z całej Polski.
Agnieszka i Hania poza udziałem w grach singlowych razem zagrają debla.
Natomiast Jędrek poza grą pojedynczą ( obecnie Jędrzej sklasyfikowany jest na 24 pozycji w Polsce) zagra debla razem z zawodnikiem z Bierunia Bartłomiejem Paryszem
( 18 pozycja na ogólnopolskiej liście klasyfikacyjnej).

Z kolei 25.09. juniorzy i młodzicy wyjadą na krajowy turniej do Suchedniowa. W kategorii juniorów wystąpią również nasi juniorzy młodsi. Zawodnicy STB Energia będą grać zarówno w grach pojedynczych , jak i podwójnych.

2 października gratka dla miłośników badmintona w Lublińcu!!!!
Pierwszy raz w naszej miejscowości odbędzie się krajowy turniej juniorów badmintona - O puchar Śląska.