Zapraszamy wszystkich chętnych, zarówno dzieci, młodzież jak i dorosłych do udziału w treningach. Zapewniamy sprzęt sportowy (rakietki, lotki). Zajęcia prowadzone przez instruktorów sportu.

Archiwum


OTWARTE MISTRZOSTWA LUBLIŃCA W BADMINTONIE "O puchar burmistrza"
27.10.2008
W niedzielę 26 października na hali sportowej przy ZS nr 1 odbyły się OTWARTE MISTRZOSTWA LUBLIŃCA „ O Puchar Burmistrza ”.
W turnieju wzięło udział ponad 40 zawodników z: Lublińca, Opola, Częstochowy, Katowic i Dąbrowy Górniczej. Rywalizacja odbywała się w kilku kategoriach : gry pojedyncze, gry podwójne (debel mężczyzn, debel kobiet, gra mieszana).
Odbył się również specjalny mecz z udziałem władz Lublińca: burmistrza Edwarda Maniury, wiceburmistrza Jana Grajcara, starosty Joachimy Smyły oraz wicestarosty Tadeusza Koniny. Panowie najpierw rywalizowali w deblu : burmistrzowie kontra starości, a potem w grach indywidualnych : burmistrz ze starostą , a wiceburmistrz z wicestarostą. Wszystkie mecze na swoją korzyść rozstrzygnęło starostwo.
Rozegrano również finałowe gry dzieci i młodzieży, wyłonione podczas wcześniejszych eliminacji, które odbyły się 23 października. W eliminacjach wzięło udział 30 adeptów badmintona.
To była pierwsza tak duża impreza organizowana przez STB Energia Lubliniec. Wśród zaproszonych zawodników gościliśmy prezesa Śląskiego Związku Badmintona – Jarosława Ociepę, a także trenera badmitona z AWF Katowice - p.Bożenę Wołkowycką ( byłą wicemistrzynię Polski w badmintonie). Wyniki w rozwinięciu....
Dopisali kibice, trybuny w hali lublinieckiego liceum były zapełnione. Szczególny aplauz publiczności wywołały mecze lublinieckich włodarzy, a także finałowe gry z udziałem lublinieckich zawodników.
Zawody rozgrywano na 5 boiskach, w czasie turnieju zostało rozegranych : 33 mecze w grach pojedynczych, 79 meczy w grach podwójnych , w rozgrywkach dzieci i młodzieży 46 meczy.

Czytaj więcej...


Kolejne starty
14.10.2008
11 października w Opolu odbył się II Krajowy Festiwal Badmintona.
Zawody odbyły się w hali widowiskowo-sportowej "Okrąglak".
W rywalizacji wzięło udział pięciu zawodników STB Energia Lubliniec.Ogółem startowało prawie 70 badmintonistów.

W grze pojedynczej w swojej kategorii wiekowej Barbara Jaskólska zdobyła I miejsce, Sonia Wachowska II miejsce, Jan Kaczmarczyk II miejsce.

W grach podwójnych para Andrzej Turowski, Piotr Górecki zajęła III - IV miejsce (o wejście do finału stoczyli 3 setowy, zacięty pojedynek), w grze mieszanej Barbara Jaskólska z Janem Kaczmarczykiem zajęli III - IV miejsce, a Sonia Wachowska z Andrzejem Turowskim V - VI miejsce.


Zapraszamy na turniej
6.10.2008

STB Energia Lubliniec zaprasza na OTWARTE MISTRZOSTWA LUBLIŃCA W BADMINTONIE "O puchar burmistrza"

Zapraszamy 26 października (niedziela) na halę sportową przy ZS Nr 1 w Lublińcu ul.Sobieskiego 22

Rywalizacja będzie przebiegać w kilku kategoriach : gra pojedyncza, gra podwójna
(debel , mikst).
Serdecznie zapraszamy do udziału w turnieju.
Zaczynamy od 14.00. Od godz. 18.00 przewidziane są gry finałowe w poszczególnych kategoriach.
Na 18.00 przewidziany jest również mecz "niespodzianka"!!!!
Burmistrz miasta Lublińca wyzywa na badmintonowy pojedynek Starostę Powiatu Lublinieckiego!!!
Zapraszamy do kibicowania!!!

Dokładne informacje (regulamin turnieju) w rozwinięciu.
Czytaj więcej...


Kolejne starty za nami
6.10.2008
W sobotę 4.10.2008 zawodniczki STB "Energia" pierwszy raz wystartowały w
Wojewódzkim Turnieju Juniorów Młodszych w Dąbrowie Górniczej, na którym startują najlepsi zawodnicy z województwa śląskiego.
Angelika Pradela po kolejnych wygranych meczach weszła do półfinału. Po zaciętym meczu, w którym przegrała z ubiegłoroczną mistrzynią Śląska młodziczek ( 18: 21) uplasowała się na IV miejscu.
Aleksandra Gruca z dwoma wygranymi meczami i dwoma porażkami zajęła 7-8 miejsce.


W niedzielę 5.10.2008 trzy pary deblowe wzięły udział w Turnieju Grand Prix Regionu Częstochowskiego, gdzie zajęły prawie całe podium:
I miejsce - Barbara Jaskólska, Jan Kaczmarczyk
II miejsce - Sonia Wachowska, Andrzej Turowski
IV miejsce - Grzegorz Pradela, Jacek OsadnikNews management powered by Xpression News