Zapraszamy wszystkich chętnych, zarówno dzieci, młodzież jak i dorosłych do udziału w treningach. Zapewniamy sprzęt sportowy (rakietki, lotki). Zajęcia prowadzone przez instruktorów sportu.

Archiwum

Starty naszych zawodników
28.10.2010
Zawodnicy STB Energia Lubliniec brali udział w turniejach krajowych i międzynarodowych. Młodzik Jędrzej Wachowski wystartował w Pucharze Gór Świętokrzyskich - Międzynarodowym Turnieju 8 - 10.10 w Suchedniowie. W grupie przegrał po zaciętej walce mecz z zawodnikiem z Ukrainy ( 3 sety) i uległ zawodnikowi z Garwolina.

Trójka młodzików: Agnieszka Foryta, Hanna Szymańska i Jędrzej Wachowski oraz junior młodszy Dawid Ziarniak - 23.10 2010 wzięli udział w krajowym turnieju w Suchedniowie. Wszyscy młodzicy zajęli drugie miejsca w swoich grupach i brali udział w dalszej, pucharowej fazie turnieju.
Jędrzej wygrał kolejne trzy mecze i wygrał finał "B" zajmując ogólnie w turnieju 8 lokatę. Hania wygrała dwa mecze, w finale "B" uległa jednak zawodniczce z Dąbrowy Górniczej, zajmując ostatecznie 8 miejsce. Agnieszka w fazie pucharowej trafiła na silne zawodniczkę z Piotrkowa Trybunalskiego, której uległa w dwóch setach, sklasyfikowana została na 11-12 miejscu.
Dawid Ziarniak w swojej grupie wygrał 1 mecz, w dwóch uznał wyższość rywala.
Hania z Agnieszką wystartowały również w grze deblowej, po zaciętym meczu (26-24, 24-22) weszły do finału. Turniej ukończyły na drugim miejscu.
Dawid z Jędrzejem również wzięli udział w grze podwójnej. Niestety zabrakło im trochę szczęścia, przegrali mecz 19-21, 20-22 i nie weszli do ćwierćfinału.

Teraz młodzicy i juniorzy młodsi przegotowują się do Wojewódzkich Zawodów, które odbędą się 6 listopada w Dąbrowie Górniczej.

Wyniki III Otwartych Mistrzostw Lublińca w Badmintonie "O Puchar Burmistrza"
25.10.2010
22 i 24 października odbyły się III Otwarte Mistrzostwa Lublińca w Badmintonie „ O Puchar Burmistrza”. Turniej ten był realizacją zadania zleconego przez Burmistrza Miasta Lublińca Edwarda Maniurę. W piątek rywalizowały dzieci i młodzież w grach pojedynczych. Do turnieju zgłosilo się 40 zawodników .
W kategorii szkół podstawowych I miejsce zdobyła Agnieszka Foryta, która w finale pokonała w zaciętym 3 setowym pojedynku Hanne Szymańską. III miejsce zajęła Aleksandra Ptak. Wszystkie zawodniczki reprezentują STB Energia Lubliniec. Wśród chłopców triumfował Jędrzej Wachowski (STB Energia Lubliniec), II miejsce zajął Kamil Maciołek ze Strzelec Opolskich, III miejsce Mateusz Łebek( STB Energia Lubliniec).
W kategorii „gimnazjum” wśród chłopców zwyciężył Dawid Ziarniak, II miejsce zajął Wojciech Krotofil z Chorzowa, III miejsce Piotr Białas. Dawid i Piotrek reprezentują STB Energię Lubliniec. Kategorie dziewcząt juniorki młodsze i juniorki zastały połączone , całe podium zajęły zawodniczki STB Energii Lubliniec : na najwyższym stopniu podium stanęła Angelika Pradela, II lokatę zdobyła Karolina Chudzińska, III miejsce Patrycja Pradela.
Wśród chłopców w kategorii szkoły ponadgimnazjalne I miejsce zdobył Paweł Wachowski, II miejsce Patryk Idzikowski, a III miejsce Bartosz Ptak.
W niedzielę odbył się główny turniej. Do gier pojedynczych przystąpiło 34 zawodników, w grach podwójnych wystartowało 42 zawodników.

III miejsce Sonia Wachowska, Andrzej Turowski STB Energia Lubliniec

Puchar Burmistrza dostała Danuta Foryta – najlepszy zawodnik turnieju z miasta Lublińca.

Otwarte mistrzostwa badmintona dla dzieci i młodzieży
13.10.2010
W piątek 22 października na hali sportowej lublinieckiego liceum odbędą się
III Otwarte Mistrzostwa Lublińca w badmintonie dla dzieci i młodzieży

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych !!!!!!

10.10.2010
W niedzielę 10 października rozpoczęła się rywalizacja w Grand Prix Amatorów Regionu częstochowskiego w badmintonie - deble

GRATULACJE DLA ZAWODNIKóW !!!

III Otwarte Mistrzostwa Lublińca "O Puchar Burmistrza"
10.10.2010
24 październik godz.10.00 hala sportowa liceum ul.Sobieskiego 22 Lubliniec

Zapraszamy zainteresowanych do zapoznania się z komunikatem III Otwartych Mistrzostw Lublińca ( w rozwinięciu )

Mamy nadzieję, że tegoroczna edycja zgromadzi dużą ilość amatorów uprawiających tą dyscyplinę i uda się rozegrać zawody we wszystkich zaplanowanych kategoriach

Prosimy o przekazanie informacji o zawodach znajomym, zaprzyjaźnionym klubom, miłośnikom badmintona.

W czasie trwania zawodów czynny będzie bufet, a w ramach opłaty startowej zapewniamy ciepły posiłek

Już za nami pierwszy krajowy turniej badmintona w Lublińcu. W sobotę po odprawie technicznej, o godz.10.00 rozpoczęła się rywalizacja juniorów w XVIII Turnieju Badmintona Juniorów O puchar Sląska.
Do zawodów przystąpiło 22 juniorek i 28 juniorów. 50 zawodników na 6 boiskach rozegrało 109 meczy.
W grze pojedynczej zwycięstwo odniosła Urszula Nowak z UKS Smecz Bogatynia, druga była Marta Jewtuch z UKS 15 Kędzierzyn Kożle – w meczu finałowym doznała kontuzji kolana i musiała skreczować.
W rywalizacji juniorów I miejsce zajął Kamil Korbel z MKS Dwójka Blachownia, który w finale pokonał Michała Walentka z UKS 15 Kędzierzyn Koźle.
W grze podwójnej zwyciężyły pary:
Melania Kozdra z KS Chojnik Jelenia Góra i Urszula Nowak z UKS Smecz Bogatynia, Wojciech Cerazy i Michał Szymczak z KS Chojnik Jelenia Góra,
A w grze mieszanej tryumfowali Karolina Gajos i Kamil Korbel z KMS Dwójka Blachownia.Finaliści zostali uhonorowani pięknymi pucharami.

Kandydaci na sędziów, biorący udział w 3 dniowym kursie sędziowskim ( impreza towarzysząca Krajowemu Turniejowi) w ramach praktyk sędziowali podczas turnieju.
Sędzią głównym zawodów był prezes Śląskiego Oddziału Związku Badmintona Jarosław Ociepa.
Podczas turnieju szeroki asortyment sprzętu i odzieży sportowej do badmintona prezentowała firma RSL, ufundowała również nagrody dla zwycięzców.

Spełniając wymóg krajowych turniejów badmintona specjalnie na turniej zostały zaciemnione okna na hali sportowej.

W turnieju wzięli udział zawodnicy STB Energia Lubliniec: Karolina Chudzińska, Katarzyna Poloczek, Angelika Pradela, Dawid Ziarniak, Bartosz Ptak i Patryk Idzikowski. Nasi juniorzy zdobyli kolejne turniejowe doświadczenia, mieli możliwość grania z utytułowanymi zawodnikami ze ścisłej czołówki krajowej.

A już 24 października III Otwarte Mistrzostwa Lublińca "O puchar Burmistrza" !!!