Zapraszamy wszystkich chętnych, zarówno dzieci, młodzież jak i dorosłych do udziału w treningach. Zapewniamy sprzęt sportowy (rakietki, lotki). Zajęcia prowadzone przez instruktorów sportu.

Archiwum


plan treningów 31.10 - 4.11.2011
29.10.2011

Poniedziałek 31.10. - treningi odwołane

Wtorek 01.11. - treningi odwołane

Środa 02.11 - godz. 18.00 - 19.00 trening dla grupy początkującej
godz.19.00 - 21.00 trening dla grupy zaawansowanej

Piątek 04.11. - treningi odwołane (STS Victoria przygotowuje salę na Turniej Niepodległości)


Sobota 5.11.2011 - na turniej do Sochocina jedzie Jędrzej Wachowski




Plan treningów na tydzień 23.10 - 27.10
24.10.2011
24.10 Poniedziałek
godz. 18.00 grupa początkująca
godz.19.00 grupa zaawansowana

25.10 wtorek
18.30 trening indywidualny ( Szymańska,Foryta.Wachowski,Ziarniak)

26.10 środa
19.00 trening dla zaawansowanych

28.10 piątek
18.00 grupa początkująca
19.00 grupa zaawansowana


Sobotnie turnieje ( 22 październik)
24.10.2011
22 października 2011 zawodnicy STB Energii Lubliniec wzięli udział w 3 turniejach:
Jędrzej Wachowski grał w krajowym Turnieju Juniorów Młodszych w Suchedniowie .
W grupie zajął 2 miejsce. W debla ( w parze z Bartłomiejem Paryszem ) w grupie również zajęli 2 miejsce - dwa mecze wygrali, jeden przegrali.


W Dodatkowym krajowym Turnieju Juniorów w Dąbrowie Górniczej startował Dawid Ziarniak, w którym zajął II miejsca w grze pojedynczej i w II miejsce w grze podwójnej ( z Michałem Ociepą).


W I turnieju Wojewódzkim Młodzików w Dąbrowie Górniczej grali:
Magdalena Zając, Jagoda Skindzier, Anna Czempik, Agnieszka Foryta, Hanna Szymańska, Mateusz Łebek.

II miejsce w turnieju zajęła Hanna Szymańska ( w finale przegrała z Wiktorią Adamek)
III miejsce zajęła Agnieszka Foryta ( wejście do finału przegrała z Wiktorią Adamek, a w meczu o II miejsce uległa Hani)

Debiut w zawodach zaliczyły Magda Zając i Jagoda Skindzier.


Wyniki IV Otwartych Mistrzostw Lublińca w badmintonie "O Puchar Burmistrza"
19.10.2011
W turnieju głównym ( w niedzielę ) wzięło udział 60 zawodników.
43 uczestników rywalizowało w grach pojedynczych. 11 par mikstowych, 5 par debla kobiet i 15 par debla mężczyzn walczyło o puchary i medale.
Turniej rozegrano na 6 boiskach , sędzią głównym był Artur Policiński. Rozegrano ponad 140 meczy.

Wyniki:

gra pojedyncza mężczyzn:

kat - do lat 30
I miejsce - Adam Prasołek Zabrze
II miejsce - Dawid Ziarniak STB Energia Lubliniec
III miejsce - Jędrzej Wachowski STB Energia Lubliniec

kat.31-40
I miejsce - Jakub Firlus Katowice
II miejsce - Marcin Szczerski Krapkowice
III miejsce - Dariusz Supel Kędzierzyn Koźle

kat.41-50
I miejsce - Jan Kaczmarczyk STB Energia Lubliniec
II miejsce - Robert Gładych Częstochowa
III miejsce - Waldemar Basa Kędzierzyn Koźle

kat. powyżej 50 lat
I miejsce - Czesław Trzmiel Opole
II miejsce - Jacek Osadnik STB Energia Lubliniec
III miejsce - Henryk Swoboda STB Energia Lubliniec

gra pojedyncza kobiet:
I miejsce - Hanna Szymańska STB Energia Lubliniec
II miejsce - Agnieszka Foryta STB Energia Lubliniec
III miejsce - Katarzyna Poloczek STB Energia Lubliniec

Gry podwójne:
debel kobiet
I miejsce - Danuta Foryta/Sonia Wachowska STB Energia Lubliniec
II miejsce - Urszula Turowska/Barbara Jaskólska STB Energia Lubliniec
III miejsce - Magdalena Lisek/Agnieszka Rolak Zabrze /STB Energia Lubliniec

debel mężczyzn
I miejsce - Grzegorz Pradela/Henryk Swoboda STB Energia Lubliniec
II miejsce - Waldemar Basa /Rafał Wiaderek Kędzierzyn Koźle
III miejsce - Rafał Stolarczyk/Jakub Firlus Częstochowa/Katowice

gra mieszana
I miejsce - Barbara Jaskólska/Grzegorz Pradela STB Energia Lubliniec
II miejsce - Sonia Wachowska/Andrzej Turowski STB Energia Lubliniec
III miejsce - Danuta Foryta Jan/Kaczmarczyk STB Energia Lubliniec

Najlepszym zawodnikiem turnieju został zawodnik STB Energia Lubliniec - Grzegorz Pradela - uhonorowany tytułowym "Pucharem Burmistrza".

Turniej zaszczycił swoją obecnością burmistrz miasta Lublińca - Edward Maniura. Puchary, medale i upominki z miasta Lublińca wręczał sekretarz miasta Lublińca - Jan Grajcar i prezes STB Energii Lubliniec - Jacek Osadnik.
Już zapraszamy na kolejne , tym razem jubileuszowe - V Otwarte Mistrzostwa Lublińca "O puchar Burmistrza" , które odbędą się w październiku 2012 roku.

Wkrótce w galerii ukażą się zdjęcia z turnieju dzieci i młodzieży oraz z turnieju głównego.





Turniej Krajowy "Puchar Sląska"
15.10.2011
Dziś w Bieruniu odbył się Turniej Krajowy Młodzików i Juniorów "Puchar Śląska".
Bardzo dobrze spisały się na nim zawodniczki STB Energii Lubliniec.

Wyniki:
gra pojedyncza:
I miejsce Hanna Szymańska
W finale Hania pokonała zawodniczkę z Dąbrowy Górniczej - Wiktorię Adamek

IV miejsce - Agnieszka Foryta. W grupie Aga wygrała z dwoma zawodniczkami , ulegając jedynie Wiktorii Adamek.
Wyszła z grupy z drugiego miejsca, wygrała finał "B" z zawodniczką z Pszczyny - Aleksandra Wyrobek.

debel
I miejsce - Agnieszka Foryta/Hanna Szymańska.
Za zdobycie I miejsc dziewczynki otrzymały puchary i nagrody rzeczowe - koszulki do badmintona.
Gratulacje dla zawodniczek!!!!



wyniki IV Otwartych Mistrzostw dla dzieci i młodzieży
15.10.2011
Wyniki IV Otwarte Mistrzostwa Lublińca dla dzieci i młodzieży.

Do turnieju zgłosiło się 53 uczestników. Oprócz lublinieckich zawodników na turniej przyjechali uczestnicy z Lubecka, Koszęcina, Katowic.

Wyniki mistrzostw:
I KATEGORIA
przedszkolaki:
I miejsce - Jan Świerczok
II miejsce - Michał Ziarniak
III miejsce - Natalia Ochman, Dawid Kompała

Szkoła Podstawowa

dziewczynki klasy I - II
I miejsce - Eliza Kwiatkowska
II miejsce - Maja Ochman
III miejsce - Martyna Najgebauer

chłopcy klasy I - II
I miejsce - Szymon Sosnowski
II miejsce - Arkadiusz Weber
III miejsce - Adam Dombek

dziewczynki klasy III - VI
I miejsce - Bożena Sobczyk
II miejsce - Milena Wysłucha
III miejsce - Karolina Mitek

chłopcy
I miejsce - Mateusz Łebek
II miejsce - Łukasz Homel
III miejsce - Bartłomiej Babij

II KATEGORIA

dziewczyny
I miejsce - Anna Czempik
II miejsce - Magdalena Zając
III miejsce - Weronika Mańka

chłopcy
I miejsce - Michał Becelewski
II miejsce - Marcin Ganzera
III miejsce - Paweł Matusek

III KATEGORIA

dziewczyny
I miejsce - Hanna Szymańska
I miejsce - Agnieszka Foryta
III miejsce-Patrycja Pradela

chłopcy
I miejsce - Dawid Ziarniak
II miejsce - Jędrzej Wachowski
III miejsce - Patryk Idzikowski





IV Otwarte Mistrzostwa Lublińca "O Puchar Burmistrza"
11.10.2011
Już 14 października odbędą się IV Otwarte Mistrzostwa Lublińca dla dzieci i młodzieży.
Plan zawodów :

od 16.00 zapisy

16.30 początek gier.
Podział na grupy wiekowe w zależności od zgłoszeń.
Dla zdobywców miejsc I - III medale i dyplomy.

IV OTWARTE MISTRZOSTWA LUBLIńCA "O PUCHAR BURMISTRZA"

w niedzielę 16 października zapraszamy do rywalizacji dorosłych , turniej ma charakter otwarty, jedynie w kategorii singiel mężczyzn jest podział na kategorie wiekowe.szczególy w komunikacie turnieju ( w rozwinięciu). Przypominamy , że zgłoszenia do gier pojedynczych do godz.18.00 w dniu 15.10 na adres mailowy: wachowscy5@wp.pl

Zapraszamy do udziału w turnieju !!!!!!
Czytaj więcej...


Trening dla średniozaawansowanych i zaawansowanych
9.10.2011
Sroda trening 19.00 - 21.00
Zapraszam na godz.18.00 chętnych do pomocy przy zajęciach grupy początkującej


W środę dodatkowy trening dla grupy początkującej
9.10.2011

W środę 12 października odbędzie się dodatkowy trening dla grupy początkującej

godz. 18.00 - 19.00

zapraszamy serdecznie - można będzie jeszcze poćwiczyć przed turniejem!!!!!


Otwarte Mistrzostwa dla dzieci i młodzieży
9.10.2011
W piątek 14 października zapraszamy dzieci i młodzież do aktywnego udziału w
IV Otwartych Mistrzostwach Lublińca "O puchar Burmistrza".

Początek zawodów o 16.30
zapisy od godz. 16.00



Puchar Gór Świętokrzyskich za nami
9.10.2011

Międzynarodowy Turniej Puchar Gór Świętokrzyskich już za nami.

Dla naszych zawodników dużym przeżyciem był udział w tym turnieju. Turniej miał piękną oprawę, rozpoczął się uroczystym przemarszem reprezentantów wszystkich państw biorących udział w turnieju :Polski, Ukrainy, Czech, Bułgarii, Litwy, Łotwy, Mołdawii, Rosji, Białorusi.
Zawodnicy STB Energii Lubliniec mieli okazję skonfrontować swoje umiejętności z zawodnikami z Ukrainy, Litwy, Bułgarii.
Dawid Ziarniak zagrał w parze deblowej z zawodnikiem z Ropicy, pierwszą rundę wygrali, w kolejnej musieli uznać wyższość przeciwników.
Jędrzej Wachowski w swojej grupie zająl 2 miejsce wygrywając z zawodnikiem z Warszawy - Kasicą, uległ zawodnikowi z Białegostoku - Tomaszowi Sagunowi.
W deblu ( razem z Bartkiem Paryszem) ulegli parze Śmiłowski/Jabłoński.

W drugim dniu rywalizacji wystartowały młodziczki: Agnieszka Foryta i Hanna Szymańska wygrały swoje grupy po bardzo dobrych meczach. Ola Ptak pierwszy mecz wygrała, w drugim pechowo przegrała w tie breaku w 3 secie 20-22, w kolejnym wpadła na faworytkę turnieju - Dąbczyńską.
Agnieszka Foryta po kolejnym wygranym meczu weszła do ćwierćfinału, gdzie grała mecz z zawodniczką z Suchedniową -Dąbczyńska ( 1 m na liście klasyfikacyjnej). Aga zagrała b.dobry mecz, ostatecznie zajmując w turnieju miejsce 5-8. Hania zajęła miejsce 9-13.
W deblu dziewczynki zakończyły turniej na miejscach 5-8.
Dla Agnieszki, Hani i Dawida był to pierwszy międzynarodowy turniej.



Sukces debla młodziczek!!!!
5.10.2011


Na stronie Polskiego Związku Badmintona ukazała się nowa lista rankingowa.

Debel Agnieszka Foryta/Hanna Szymańska zajmuje I miejsce na ogólnopolskiej liście rankingowej !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Gratulacje dla zawodniczek!!!!

Indywidualnie - w grze pojedynczej Hanna Szymańska plasuje się na 9 miejsce w Polsce, a Agnieszka Foryta na 25 miejscu.


Wyjazd na Międzynarodowy Turniej
5.10.2011
Pięciu zawodników STB Energii Lubliniec wezmie udział w Międzynarodowym Turnieju Badmintona " Puchar Gór Świętokrzyskich":
młodziczki - Hanna Szymańska, Agnieszka Foryta, Aleksandra Ptak, juniorzy młodsi :
Jędrzej Wachowski, Dawid Ziarniak.
Turniej będzie trwał 3 dni - od piątku do niedzieli, rozgrywany będzie na dwóch halach w Suchedniowie rywalizować będą juniorzy młodsi i juniorzy, a w Zagnańsku młodzicy.



Grand Prix Amatorów w Częstochowie
2.10.2011
Rozpoczął się po przerwie wakacyjnej cykl turniejów Grand Prix dla amatorów w Częstochowie
Tym razem był to turniej deblowy

Wyniki
I miejsce - Grzegorz Pradela /Rafał Pradela
II miejsce - Agnieszka Rolak/ Jan Kaczmarczyk


Krajowy Turniej w Głubczycach
2.10.2011
W sobotę 1 października 3 zawodników STB pojechało na Krajowy Turniej Juniorów Młodszych do Głubczyc

W rywalizacji w swoich grupach Hanna Szymańska i Jędrzej Wachowski wygrali po dwa mecze i zajęli 1 miejsca w swoich grupach awansując tym samym do fazy pucharowej turnieju.
Agnieszka Foryta po jednym wygranym i jednym przegranym meczu zajęła 2 miejsce w grupie.

Wyniki
gra pojedyncza juniorek młodszych
V miejsce Hanna Szymańska

gra podwójna juniorek młodszych
II miejsce debel Agnieszka Foryta /Hanna Szymańska

gra pojedyncza juniorów młodszych
V - VIII Jędrzej Wachowski

Podczas otwarcia Turnieju zostały wręczone Kółka Olimpijskie i Legitymacja Polskiego Komitetu Olimpijskiego za osiągnięcia sportowe, wyróżnieniem tym uhonorowano Jędrzeja Wachowskiego




News management powered by Xpression News