Zapraszamy wszystkich chętnych, zarówno dzieci, młodzież jak i dorosłych do udziału w treningach. Zapewniamy sprzęt sportowy (rakietki, lotki). Zajęcia prowadzone przez instruktorów sportu.

Archiwum

Międzynarodowy Turniej Mazovia Junior Cup
26.10.2015

W dniach 23-25 października w Zielonce kolo Warszawy odbył się Międzynarodowy Turniej Mazovia Junior Cup.

Wzięło w nim udział troje zawodników STB Energii Lubliniec.
Wyniki
grand Prix Młodzików młodszych
III miejsce debel Eliza Kwiatkowska/Martyna Bala UKS Junior Wrzosowa
w singlu zajęła miejsce V- VIII , w ćwierćfinale przegrała w dwóch setach z Białorusinką.

Ogólnopolski Turniej Juniorów
II miejsce singiel - Jędrzej Wachowski
II miejsce debel - Jędrzej Wachowski/Szymon Malik(UKS Trójka Tarnobrzeg)

Gratulacje dla zawodników

Medalowy turniej we Wrocławiu
25.10.2015
W dniu wczorajszym, pięciu zawodników i dwie zawodniczki naszego klubu wzięli udział, w zorganizowanym po raz pierwszy we Wrocławiu, Krajowym Turnieju Badmintona Seniorów Hasta La Vista Cup 2015.
W turnieju uczestniczyło 144 zawodników, w tym zawodnicy z Indii.
Po raz pierwszy w historii, wszyscy nasi zawodnicy (i zawodniczki) wrócili z turnieju z dwoma medalami.
Nasza para deblowa Danuta Foryta / Barbara Jaskólska zajęła pierwsze miejsce w grze WD+40 i udowodniła, że nie na darmo dzierży tytuł mistrzyń Polski, wywalczony w czerwcu tego roku na turnieju Katowicach.
Niewiele brakowało, aby również finał miksta w kategorii XD+40, rozegrali nasi zawodnicy Jan Kaczmarczyk / Danuta Foryta i Andrzej Turowski / Barbara Jaskólska. Jednakże na drodze do złota stanęła im utytułowana para z W-wy Szałapski / Białasiewicz, która po 3 setowych meczach wygrała najpierw półfinał z Andrzejem i Basią a potem finał z Jankiem i Danką. Mamy więc srebro i brąz w tej kategorii.
Nasz debel mężczyzn Jan Kaczmarczyk i Andrzej Turowski dotarł do finału i po zaciętym trzy setowym meczu przegrał z parą Popławski / Szałapski.
W grze podwójnej mężczyzn. w kategorii MD+55, nasz klub reprezentowali Jacek Osadnik i Henryk Swoboda oraz Wojtek Borzęcki i Paweł Gasz (Unia Bieruń). W tej grupie znalazły się trzy pary, które miały po trzy mecze wygrane i jeden przegrany. Ostatecznie o medalach zadecydowały małe punkty i tak: Wojtek Borzęcki / Paweł Gasz zajęli pierwsze miejsce, mimo tego, że przegrali z naszą parą Jacek Osadnik / Henryk Swoboda, która zajęła ostatecznie III - miejsce.
W grach pojedynczych Wojtek Borzęcki zajął II-miejsce po przegranym finale z Pawłem Gaszem, a Jacek Osadnik i Henryk Swoboda zdobyli, ex-aequo, brązowe medale w kategorii MS+55.
Trzeba przyznać, że byliśmy najliczniej reprezentowanym klubem na turnieju, a dodatkowo mieliśmy doskonałe wsparcie ze strony kibiców ze strony rodziny Foryta oraz bliskich znajomych Państwa Swoboda z Wrocławia. Dziękujemy za doping.
Zdjęcia z turnieju wkrótce do obejrzenia na stronie www.ebadminton.com.pl , w zakładce galeria zdjęć.
Podziękowania dla wszystkich zawodniczek i zawodników, za w udział w turnieju i reprezentowanie naszego klubu.

W piątek trening grupy zaawansowanej odwołany
20.10.2015
W piątek , 23 października ze względu na wyjazd trenerki z zawodnikami na Międzynarodowy turniej Mazovia Junior Cup do Zielonki , trening 18.30 - 20.00 jest

ODWOŁANY !!!

Zawodników z treningu piątkowego zapraszam na czwartek od 19.30 - 21.00

Krajowy Turniej w Pszczynie
20.10.2015
czterech zawodników STB Energii Lubliniec wystartowało w sobote, 17 października w Ogólnopolskim Turnieju w Pszczynie.