Zapraszamy wszystkich chętnych, zarówno dzieci, młodzież jak i dorosłych do udziału w treningach. Zapewniamy sprzęt sportowy (rakietki, lotki). Zajęcia prowadzone przez instruktorów sportu.

Archiwum


Turniej seniorów Hasta La Vista Cup 2019 we Wrocławiu
21.10.2018
20 października, w kompleksie sportowym Hasta La Vista, we Wrocławiu, odbył się kolejny ogólnopolski., kwalifikowany turniej badmintona seniorów. W turnieju wzięło udział 158 zawodników. Nasz klub na turnieju reprezentowali: Sonia Wachowska. Barbara Jaskólska, Iwona Ostrowska, Wojciech Borzęcki, Jacek Osadnik, Grzegorz Pradela i Andrzej Turowski.
Zawodnicy STB Energia Lubliniec, wywalczyli na turnieju 6 medali.
Złoto w grze podwójnej mężczyzn MD 50+ wywalczyli: Andrzej Turowski z Grzegorzem Pradela. Sonia Wachowska z Barbarą Jaskólską zdobyły srebrne medale w grze podwójnej kobiet WD 45+. Trzecie miejsce w grze mieszanej XD 50+ zajęła nasza para Iwona Ostrowska i Grzegorz Pradela.
Oprócz kategorii wiekowych 55+, na turnieju stawiła się czołówka polskich zawodników, którzy walczą o prawo reprezentowania Polski na Mistrzostwach Świata, które odbędą się w Katowicach, w dniach 4-11 sierpnia 2019 roku.
Gratulujemy zdobytych medali i dziękujemy naszym zawodników, za reprezentowanie klubu STB Energia Lubliniec na turnieju.Narodowe Dni Badmintona w Zakopanem
15.10.2018
W ostatni weekend, 13-14 października 2018, w Zakopanem, odbył się ogólnopolski turniej badmintona seniorów, zorganizowany w ramach obchodów 100-lecia niepodległości oraz Narodowych Dni Badmintona.
Nasz klub na turnieju reprezentowali: Elżbieta i Bogdan Kołtuńscy, Żaneta i Krzysztof Wydmuch oraz Iwona Ostrowska i Jacek Osadnik.
Żaneta Wydmuch zajęła trzecie miejsce w grze pojedynczej WS 40+. W kategorii WS 50+, gry pojedynczej kobiet, srebrny medal wywalczyła Elżbieta Kołtuńska, a Iwona Ostrowska zajęła trzecie miejsce. Krzysztof Wydmuch zdobył brązowy medal w grze pojedynczej MS 40+.
W grze mieszanej XD 50+, Iwona Ostrowska razem z Januszem Rudzińskim z Warszawy, wywalczyli brązowy medal. Jacek Osadnik grając z Markiem Rosa z Warszawy zdobyli srebro w grze podwójnej MD 55+.
Gratulacje za zdobyte medale i podziękowania za reprezentowanie naszego klubu na turnieju.
Specjalne podziękowania dla Państwa Marioli i Pawła Piosek za doping i wspieranie naszych zawodników podczas turnieju.W piątek 12 października Hala nieczynna
10.10.2018
W piątek w związku z nieczynna Halą wszystkie treningi odwołane.


Agnieszka Foryta podwójną medalistką Mistrzostw Polski !
9.10.2018
Spełniać marzenia ! Lubliniecka zawodniczka podwójną medalistką Mistrzostw Polski !
Dwa medale zawodniczki STB Energii Lubliniec – Agnieszki Foryta na Mistrzostwach Polski Juniorów w Badmintonie, Białystok 5 – 7 października 2018.
Srebrny medal w grze mieszanej w parze z Nestor Gabrysiak ( Kometa Sianów, trener Robert Kowalczyk), brązowy medal w grze deblowej kobiet w parze z Karoliną Szubert ( LKS Głubczyce, trener Mateusz Szydłowski).
W drodze do medali były wielkie emocje…gry na przewagi, trzysetowe mecze pełne zwrotów akcji, długich efektownych wymian, bronienia lotek setowych i meczowych..
Agnieszka Foryta, reprezentantka Polski, zawodniczka lublinieckiego klubu STB Energia, na co dzień uczennica SMS Białystok ( trener Paweł Lenkiewicz) zdobywając dwa medale Mistrzostw Polski Juniorów w badmintonie spełniła jedno ze swoich sportowych marzeń ...
Ale kolejne wielkie marzenie do realizacji przed nią….
Agnieszka Foryta została powołana przez Polski Związek Badmintona na Drużynowe i Indywidualne Mistrzostwa Świata Juniorów, które odbędą się w listopadzie 2018 w Kanadzie. Gotowość sportowa jest – o czym świadczą medale Mistrzostw Polski, do realizacji marzenia i celu brakuje jeszcze trochę pieniędzy. Już w przyszły weekend zawodniczka będzie grała na Lidze we Francji, za trzy tygodnie czeka ją turniej w Izraelu – ostatni sprawdzian przed mistrzostwami, a potem już wylot do Kanady.
Wychowanka i zawodniczka lublinieckiego klubu STB Energia, podczas Mistrzostw Świata z dumą na koszulce będzie nosiła napis „Lubliniec”.
Każde finansowe wsparcie będzie bardzo cenne dla klubu i zawodniczki - umożliwi opłatę biletu samolotowego i godnego pobytu podczas dwóch tygodni zmagań sportowych podczas Mistrzostw Świata Juniorów w Badmintonie, Kanada 2018.
Nr konta STB Energii Lubliniec 77 1050 1155 1000 0023 0235 9654 w tytule „AGNIESZKA”.
Z góry dziękujemy za każdą pomoc !
Trenerka – Sonia Wachowska
News management powered by Xpression News