Zapraszamy wszystkich chętnych, zarówno dzieci, młodzież jak i dorosłych do udziału w treningach. Zapewniamy sprzęt sportowy (rakietki, lotki). Zajęcia prowadzone przez instruktorów sportu.

Archiwum

Turniej singlowy w Częstochowie
29.11.2009
W niedzielę 29 listopada odbył się w Częstochowie kolejny turniej z cyklu Grand Prix regionu częstochowskiego amatorów.

Wyniki naszych zawodników:

I miejsce - Andrzej Turowski
III miejsce - Piotr Górecki

Gratulacje!!!

Swietny występ naszych młodych badmintonistów w Dąbrowie Górniczej
28.11.2009
W sobotę 28 listopada odbył się czwarty z cyklu turniej Grand Prix Dąbrowy Górniczej. Był on bardzo udany dla zawodników STB Energia Lubliniec.

W kategorii młodziczki
I miejsce - Hanna Szymańska ( w finale wygrała w dwóch setach z zawodniczkę z Bierunia, dziewczynki już tradycyjnie toczą ze sobą pojedynki na prawie każdym turnieju)
III miejsce - Agnieszka Foryta ( w meczu o III miejsce w bardzo dobym stylu pokonała zawodniczkę z Bierunia)

W kategorii młodzik:
III miejsce - Jędrzej Wachowski ( uległ zawodnikowi z Dąbrowy Górniczej- Kamilowi Bartkiewiczowi 13-15, 13-15,a później wygrał kolejno 7 meczy.W jednym z nich przegrywał już 9 - 17 i po niesamowitej serii zdobytych 11 punktów z rzędu wygrał ten mecz 21-18)
VII-X miejsce - Piotr Białas ( Piotrek po wygranym zaciętym 3 setowym pojedynku trafił na bardzo dobrego zawodnika z Bierunia, któremu uległ w dwóch setach, kolejny mecz wygrał , a potem już tradycyjnie spotkał się na korcie z Jędrkiem)

W katergorii Juniorki młodsze
I miejsce - Karolina Chudzińska ( to pierwsze zwycięstwo Karoliny w zawodach o tej randze, w półfinale pokonała w dwóch setach zawodniczkę z Zawiercia, a w finale nie dała szans zawodniczce z Dąbrowy pokonując ją zdecydowanie w dwóch setach)

W kategorii Junior młodszy :
IV miejsce - Dawid Ziarniak
V miejsce - Patryk Idzikowski

Debel młodzików :
I miejsce - Jędrek Wachowski, Andrzej Wygaś( Dąbrowa G.)

Debel open
II miejsce - Sonia Wachowska, Patryk Krupa (Dąbrowa G.)

Gratulacje dla zawodników !!! ( trzy "I miejsca", jedno II i dwa "III miejsca" !!!)
Podziękowania dla rodziców za transport, a Patrycji (nie mogła grać w turnieju z powodu kontuzji,której nabawiła się na czwartkowym treningu) za dopingowanie naszych zawodników - mimo kontuzji pojechała z nami do Dąbrowy.

Turnieje w Częstochowie
23.11.2009
W sobotę 21 listopada w Częstochowie odbył się Ogólnopolski Turniej Badmintona "Stulatków". Jest to turniej par deblowych , których zsumowany wiek daje co najmniej 100 lat.
Barwy STB Energia reprezetowali : Andrzej Turowski, Henryk Swoboda i Jacek Osadnik.

Henryk Swoboda i Jacek Osadnik wystąpili w kat. 100 lat i zdobyli V miejsce.
Andrzej Turowski z Maciejem Żmudzińskim ( Hutnik Częstochowa) startowali w kat.110 lat i wywalczyli III miejsce.

W niedzielę 22 listopada odbył się drugi turniej z cyklu Grand Prix Adeptów Badmintona .
Wyniki naszych zawodników :
I miejsce - Jędrzej Wachowski,kat.młodzik ( w finale pokonał Michała Ociepę w dwóch setach)
I miejsce - Angelika Pradela, kat.juniorka
II miejsce - Hania Szymańska, kat.młodzik( tym razem w finale uległa Natalii Korbel)
II miejsce - Karolina Chudzińska, kat.juniorka mł.
III miejsce - Agnieszka Foryta, kat.młodzik
III miejsce - Patrycja Pradela , kat.juniorka mł.
IV miejsce - Katarzyna Poloczek , kat.juniorka mł.
IV miejsce Dawid Ziarniak, kat.junior mł.
V miejsce - Patryk Idzikowski, kat.junior mł.

Gratulacje dla zawodników i podziękowania dla rodziców za transport na turniej !!!

turniej wojewódzki w Pszczynie i zawody w Częstochowie
15.11.2009
14 listopada w Pszczynie odbył się II turniej wojewódzki młodzików w Pszczynie, liczony do ogólnej klasyfikacji zawodników województwa śląskiego.
czterech zawodników STB Energia wzięło udział w tych zawodach.

IV miejsce - Hanna Szymańska
V - VI miejsce - Agnieszka Foryta
Dziewczynki zagrały bardzo dobre mecze. Pierwszy raz udało im się pokonać zawodniczki z Blachowni - Klaudię Glińską w dwóch setach pokonała Aga, a Natalię Korbel też w dwóch setach pokonała Hania.
Hania po wygranych 3 meczach grała o wejście do finału - w trzysetowym pojedynku uległa zawodniczce z Pszczyny.

IV miejsce - Jędrzej Wachowski
VII - VIII miejsce - Piotr Białas.
Jędrek grał zacięty mecz o wejście do finału z późniejszym zwycięzcą -Danielem Matyskiem z Dąbrowy Górniczej, w którym uległ przeciwnikowi 19-21, 18-21.

Gratulujemy zawodnikom bardzo dobrego występu!!!

Natomiast w niedzielę 15 listopada dorośli zawodnicy STB grali w Grand Prix regionu Częstochowskiego.

w piątek 13 listopada trening odwołany
- ze względu na potrzebę przygotowania hali na Turniej Niepodległości organizowany przez STS Victorię w dniach 14-15 listopad.

Grand Prix Dąbrowy Górniczej i Grand Prix w Częstochowie
8.11.2009
Na kolejnym z turniejów Grand Prix w Dąbrowie Górniczej (7 listopad) bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy STB Energia Lubliniec.
Nasz klub reprezentowali młodzicy: Agnieszka Foryta, Hania Szymańska, Piotr Białas , Jędrzej Wachowski i jiuniorzy młodsi:Patrycja Pradela, Karolina Chudzińska, Patryk Idzikowski i Dawid Ziarniak.

W swoich kategoriach wiekowych
- Jędrzej Wachowski zdobył I miejsce (w kategorii młodzik startowało 25 zawodników)
- Hania Szymańska wywalczyła II miejsce w finale nieznacznie przegrywając z faworytką ( jeden z setów zakończył się wynikiem 14:16)
- Dawid Ziarniak zdobył III miejsce (w bardzo dobrym meczu pokonał zawodnika z Bierunia, a potem drugą "rakietę" Dąbrowy Górniczej)
- Patrycja Pradela uplasowała się na V miejscu ( niewiele zabrakło jej do walki o III miejsce, bo uległa w trzysetowym pojedynku zawodniczce z Bierunia)
- Agnieszka Foryta zajęła V miejsce
- Piotr Białas uplasował się na IX miejscu, co na 25 zawodników jest b.dobrym wynikiem. Niestety, już tradycyjnie, nasi młodzicy "wpadli" na siebie w drugiej rundzie turnieju.

8 listopada odbył się kolejny turniej z cyklu Grand Prix w Częstochowie - tym razem był to turniej singlowy . Nasz klub reprezentował Andrzej Turowski, który wygrał wszystkie mecze i zdobył I miejsce!

Gratulacje dla zawodników !!!!
A już za tydzień - 14 listopada Wojewódzki Turniej w Pszczynie, drugi z kolei - liczony do punktacji województwa śląskiego.