Zapraszamy wszystkich chętnych, zarówno dzieci, młodzież jak i dorosłych do udziału w treningach. Zapewniamy sprzęt sportowy (rakietki, lotki). Zajęcia prowadzone przez instruktorów sportu.

Archiwum

Międzynarodowy Turniej - Warszawski Festiwal Badmintona
30.11.2015
W dniach 27-29 listopada w Warszawie odbył się międzynarodowy Festiwal Badmintona ( poza Polakami , zawodnicy z Ukrainy, Białorusi, Bułgarii , Litwy ) . W kategorii Junior i młodzik turniej był zaliczany do Turnieju Grand Prix - czyli najwyżej punktowanych, w związku z tym przyjechała cała czołówka polskich badmintonistów i wielu dobrych zawodników zza zagranicy.

Wyniki
Junior młodszy
II miejsce - singiel Hanna Szymańska
II miejsce - debel Agnieszka Foryta/Hanna Szymańska
III miejsce - mikst Agnieszka Foryta/Kordian Kobylnik ( Technik Głubczyce)

Zuzanna Luban osiągnęła ćwierćfinał w deblu z Marceliną Franczuk ( Gdańsk).
Jędrzej Wachowski osiągnął trzy ćwierćfinały - w singlu, w deblu z Rafałem Markiewiczem (Ropicz Polska) i mikście z Anastazją Volkovą (Pabianice) .

Gratulacje dla zawodników bardzo dobrego występu na turnieju

Krajowy Turniej w BIeruniu
30.11.2015
Na Ogólnopolski Turniej do Bierunia , w sobotę 28 listopada pojechały dwie zawodniczki STB Energii Lubliniec - Eliza Kwiatkowska i Anna Czempik.

Wyniki
kat młodzik Młodszy
I miejsce - Eliza Kwiatkowska
I miejsce - mikst Eliza Kwiatkowska/ Andrzej Niczyporuk (Warszawa)

kat junior młodszy
III miejsce debel Anna Czempik/ Barbara Knopek ( UNia BIeruń)

Gratulacje dla zawodniczek
Podziękowania dla rodziców Elizy za transport i opiekę nad zawodniczkami

Turniej Mikołajkowy
24.11.2015
7 grudnia , poniedziałek , zapraszamy wszystkich uczestników otwartych zajęć badmintona dla dzieci i młodzieży na :

Mikołajkowy Turniej Badmintona

Rozpoczynamy od 18.00 , zakończenie turnieju zaplanowane na godz. 20.00

Zapraszamy serdecznie !!!!

w piątek trening 18.30-20.00 odwołany
24.11.2015
w piątek , 27 listopada trening 18.30-20.00 został odwołany.
Trenerka z czterema zawodnikami uczestniczy w Międzynarodowym Turnieju Badmintona w Warszawie.

Zapraszam zawodników na treningi czwartkowe - albo 18.00.- 19.30, albo 19.30 - 21.00

XV Ogólnopolski Turniej Badmintona "Deble 100 lat" w Częstochowie
21.11.2015
W sobote, 21 listopada sześciu zawodników naszego klubu wzięło udział w corocznym krajowym turnieju badmintona "Deble 100 lat" w Częstochowie.
W turniej uwzięli udział między innymi: tegoroczna medalistka Mistrzostw Świata w Badmintonie Dorota Grzejdak oraz aktualny Mistrz Europy - Paweł Gasz.
Nasi zawodnicy zagrali w turnieju bez żadnych kompleksów i wrócili z kompletem medali.
Nasza para Wojtek Borzęcki / Grzegorz Pradela wygrała turniej w kategorii deble mężczyzn 100+ a Jacek Osadnik z Andrzejem Turowskim zajęli trzecie miejsce w tej kategorii.
Obie nasze pary spotkały się w półfinale i tym razem lepszymi okazali się Wojtek z Grześkiem.
Sonia Wachowska zagrała w parze z Jarosławem Ociepa i w finale nieznacznie uległa Dorocie Grzejdak, która grała z Andrzejem Struensee.

Podziękowania dla zawodników i zawodniczek za udział w turnieju i gratulacje uzyskanych wyników i wywalczonych medali !!!

Zdjęcia z turnieju za chwilę w zakładce: galeria / 2015 turnieje seniorzy.

Grand Prix Victora Seniorów w Warszawie
16.11.2015
W dniu wczorajszym (15.11.2015) w Warszawie odbył się kolejny, kwalifikowany turniej badmintona seniorów - Grand Prix Victora. Nasz klub na turnieju reprezentowało 8 zawodników i zawodniczek. Wszyscy wrócili z turnieju z medalami, a niektórzy nawet z dwoma :-).
Barbara Jaskólska z Danutą Foryta wygrały turniej w kategorii gry podwójnej kobiet. Dodatkowo nasza para Andrzej Turowski / Barbara Jaskulska zajęła drugie miejsce w grze mieszanej a Janek Kaczmarczyk z Danutą Foryta zajęli trzecie miejsce w tej kategorii.
Wojtek Borzęcki z Pawłem Gaszem wygrali turniej w kategorii gry podwójnej MD+65. Wojtek zdobył również brązowy medal w grze pojedynczej mężczyzn w kategorii MS+65, przegrywając mecz o wyjście z grupy ze zwycięzcą turnieju Pawłem Gaszem (aktualny Mistrz Europy).
Janek Kaczmarczyk zajął drugie miejsce w grze pojedynczej mężczyzn, w kategorii MS+40.
Nasza para Henryk Swoboda / Jacek Osadnik zajęła III miejsce w kategorii MD+55, a dodatkowo Jacek Osadnik wywalczył brązowy medal w kategorii MS+55 wygrywając po raz pierwszy pojedynek, z wyżej notowanym, Janem Żórawińskim, z Warszawy.

Gratulacje dla naszych zawodników oraz podziękowania za udział w turnieju.

Pa raz pierwszy nasi zawodnicy wystąpili w nowych bluzach klubowych. Zdjęcia z turnieju już wkrótce do obejrzenia na stronie www.ebadminton.com.pl w zakładce Galeria.

Grand Prix Juniorów i młodzików Głubczyce
9.11.2015
5-7 listopad w Głubczycach odbył się Turniej Grand Prix Juniorów i młodzików .

Zuzanna Luban (młodzik) wystartowała w trzech rodzajach gier - singlu, deblu i mikście , niestety nie udało się w żadnej z gier wyjść z grupy i przejść do dalszej już pucharowej rywalizacji.

Jędrzej Wachowski ( kat.junior) grał singla i miksta z Karoliną Władzińską (Piotrków Trybunalski).

Wyniki
II miejsce singiel Jędrzej Wachowski
III miejsce mikst Karolina Władzińska /Jędrzej Wachowski

Turniej Debli regionu częstochowskiego
9.11.2015
sześciu zawodników STB uczestniczylo w niedziele , 8 listopada w turnieju deblowym w Częstochowie

I miejsce - Danuta Foryta Jan Kaczmarczyk
II miejsce - Barbara Jaskólska Andrzej Turowski
III miejsce - Dawid Ziarniak Piotr Górecki

Krajowy Turniej Mazańcowice
9.11.2015
Eliza Kwiatkowska zdobyła 1 miejsce na turnieju młodzików młodszych w Mazańcowicach ( koło Bielska Białej) , 7 listopad 2015

turnieje , zgrupowania
9.11.2015
aż na czterech turniejach w ubiegły weekend startowali zawodnicy STB Energii Lubliniec :

w Olsztynie ( na Warmii) na Krajowym Turnieju Seniorów grali Jacek Osadnik i Henryk Swoboda

w Częstochowie na deble amatorów regionu częstochowskiego pojechali : Danuta Foryta, Barbara Jaskólska, Jan Kaczmarczyk, Andrzej Turowski , Piotr Górecki i Dawid Ziarniak.

w Mazańcowicach na Turnieju Mlodzików młodszych była Eliza Kwiatkowska

w Głubczycach na grand prix Juniorów i młodzików pojechali Zuzanna Luban i Jędrzej Wachowski

Już 11 listopada cztery zawodniczki STB jadą na 5 dniowe zgrupowanie kadry wojewódzkiej do Olsztyna ( koło Częstochowy), a w sobote 14 listopada najmłodsi zawodnicy STB pojada do Głubczyc na turniej Mini Silesia Cup.

Grand Prix Olsztyna
8.11.2015
W ostatni weekend, w Olsztynie (tym na Warmii a nie koło Częstochowy) zorganizowano, po raz pierwszy w historii, klasyfikowany turniej badmintona seniorów, pod nazwą Grand Prix Olsztyna.
W turnieju wzięło udział 113 zawodników z Polski i Rosji.
Z naszego klubu na turniej wybrało się dwóch zawodników: Henryk Swoboda i Jacek Osadnik. Po zaciętym trzy setowym meczu z parą Struensee / Kozłowski (26:24, 19:21, 21:17), nasza para deblowa uległa w finale, najlepszemu obecnie deblowi z Białegostoku, zdobywając drugie miejsc i srebrny medal.
W grze pojedynczej mężczyzn, w kategorii MS+55, nasi zawodnicy rozegrali między sobą mecz o trzecie miejsce, Tym razem lepszym okazał się Jacek Osadnik, który po zaciętej walce wygrał 21:19 i 21:11.
Gratulacje dla zawodników i podziękowania za reprezentowanie naszego klubu.
Nasi zawodnicy po raz pierwszy wystąpili w nowych bluzach klubowych.