Zapraszamy wszystkich chętnych, zarówno dzieci, młodzież jak i dorosłych do udziału w treningach. Zapewniamy sprzęt sportowy (rakietki, lotki). Zajęcia prowadzone przez instruktorów sportu.

Archiwum


Życzenia Świąteczne
22.12.2015


Pełnych ciepła, radości i odpoczynku Świąt Bożego Narodzenia
i wielu medali w Nowym Roku !!!


Treningi w okresie świątecznym
22.12.2015
treningi w okresie świątecznym

środa 23 grudnia - 19.00-20.00 siłownia - grupa zaawansowana

wtorek 29 grudnia 19.00-22.00 dorośli ( chętnych z grupy zaawansowanej zapraszamy na trening)


DRużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów młodszych
22.12.2015
cztery zawodniczki STB Energii Lubliniec wzięły udział w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorek Młodszych które odbyły się w Głubczycach 19-20 grudnia 2015 r.

Medal był bardzo blisko - wystarczył by do niego wygrany tie break w grze pojedynczej z drużyną z Warszawy, wtedy mecz zakończył by się wynikiem 3-2 dla Energii Lubliniec, a nie 2-3 dla ABRM Warszawa.

Tym razem nie udało się zdobyć medalu, ale zawodniczki dały z siebie wszystko.
Wygranymi meczami mogą pochwalić się nie tylko Hania Szymańska i Agnieszka Foryta , ale też debel Zuzia Luban z Anią Czempik i Ania w grze pojedynczej.
Dziewczyny się rozkręcały z meczu na mecz - zaczęliśmy od porażki z Bieruniem 1-4, potem porażki z Suchedniowem 1 :4 (ale nie były to gładkie przegrane, w poszczególnych meczach dopiero tie break przesądzał o zwycięstwie). potem zacięty mecz z Warszawą ( stan 2:2, o wszystkim decydował singiel, który Agnieszka po bardzo dobrym meczu przegrała jednak z Olgą Mikszą w tie breaku), do wygranej 5:0 z Zamościem.




III Ogólnopolski Turniej Badmintona Mercedes Benz Motors w Warszawie
21.12.2015
W ostatni weekend w Warszawie, odbył się III Ogólnopolski Turniej Badmintona MB Cup. W turnieju wzięło udział 6 zawodników i zawodniczek z naszego klubu.
Oczywiście wszyscy wrócili z turnieju z medalami , a niektórzy nawet z dwoma.
W kategorii gry mieszanej XD40+ pierwsze miejsce zajęła para Andrzej Turowski / Bożena Wołkowycka, a druga nasza para Grzegorz Pradela / Danuta Foryta zajęła II miejsce w kategorii XD45+, chociaż pierwsze miejsce mieli w zasięgu ręki. Niestety w trzecim secie finałowego meczu, przy stanie 11:6 dla naszej pary, Danka uległa poważnej kontuzji i nie mogła ukończyć meczu.
W grze podwójnej kobiet Danuta Foryta z Bożeną Wołkowycką zajęły pierwsze miejsce w grupie WD40+.
Wojtek Borzęcki wywalczył brązowy medal w grze pojedynczej mężczyzn w kategorii MS65+ oraz zajął II miejsce w grze podwójnej mężczyzn w tej samej kategorii. Tym razem Wojtek zagrał razem z Czesławem Gwiazdą.
Nasza para deblowa Jacek Osadnik i Henryk Swoboda wywalczyła brązowy medal w grze podwójnej mężczyzn, w kategorii MD55+.
Gratulacje dla zawodników za zdobyte medale oraz podziękowania za reprezentowanie naszego klubu. Dziękujemy również pani Bożenie Wołowyckiej za wspólną grę i pomoc w zdobyciu medali.
Serdecznie pozdrowienia dla Danki Foryta i życzeniay szybkiego wyleczenia kontuzji i powrotu do zdrowia.


STB Energia Lubliniec wicemistrzem Polski !!!
14.12.2015

Drużyna juniorek STB Energii Lubliniec zdobyła srebrny medal na Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów i Młodzików , Białystok 12-13.12.2015 r.

Skład wicemistrzowskiej drużyny
Hanna Szymańska
Agnieszka Foryta
Anna Czempik
Zuzanna Luban

kierownik drużyny, trener
Sonia Wachowska

Gratulacje dla drużyny !!!

Podziękowania dla trenerów : Maćka Ociepy, Tomka Białasa i Michała Walentka za świetne przygotowanie zawodniczek na turniej :)

W drodze po medal drużyna STB Energii Lubliniec pokonała drużynę Plessbad Pszczyna 3:2, UKS Unię Bieruń 3:2 , a w meczu o złoto uległa drużynie Orlicz Suchedniów 1:4.
Mecz pomiędzy drużynami polega na rozegraniu 5 spotkań - trzech singli i dwóch debli. Kolejność meczy to : I singiel, I debel, II singiel, II debel, III singiel.

Zawodniczki zagrały bardzo dobre mecze - w singlach z drużyną ze Suchedniowa poszczególne sety kończyły się na przewagi. Były emocje, nerwy, stres... niewiele zabrakło a wyjechalibyśmy z Mistrzostw bez żadnego medalu. Mecz z Pszczyną rozpoczęliśmy od wyniku 0:2 w małych meczach. Doprowadziliśmy do stanu 2:2 i o wszystkim przesądzał singiel Hani Szymańskiej z Dagmarą Pękałą. W spotkaniu między zawodniczkami był tie break, w którym to Hania do ostatniej lotki utrzymała koncentrację i wygrała, mimo złego samopoczucie . Hania na mistrzostwa pojechała chora i cały czas była na lekarstwach.
Mecz z Bieruniem zaczęliśmy od dwóch pewnych punktów, o zdobyciu 3 pkt zapewniającego wygraną w tym meczu przesądzał singiel Agnieszki Foryty. Ten mecz był pełen dramaturgii, o zwycięstwie przesądzał tie break w którym Agnieszka przegrywała 11-16 , potem 14-18 aby w niesamowitej końcówce wygrać set i mecz i w konsekwencji srebrny medal 21-19.



22 i 24 grudnia treningi odwołane
9.12.2015

Otrzymaliśmy wiadomość z liceum, że w dniach 22 (wtorek) i 24 (czwartek) grudnia treningi są odwołane


Zmiana godzin treningu w piątek 11 grudnia
8.12.2015

W związku z wyjazdem trenerki i zawodniczek na Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorek do Białegostoku, trening w piątek z trenerem Białasem
19.00 - 20.00


Odwiedziny Mikołaja na turnieju dzieci i młodzieży
8.12.2015
7 grudnia na hali lublinieckiego liceum odbył się Mikołajkowy Turniej Badmintona

Wyniki turnieju
I kategoria
I miejsce Małgosia Szleper
II miejsce Bartek Pradella
III miejsce Natalka Kachel

II kategoria
I miejsce Olek Kwiatkowski
II miejsce Zuzia Zgoda
III miejsce - Amelka Augustyn

III kategoria
I miejsce - Bartek Wydmuch
II miejsce - Michał Ziarniak
III miejsce - Maksymilian Zyśko

IV kategoria
I miejsce Krzysiu Kuboś
II miejsce Wiktoria Zgoda
III miejsce Bartek Szczeciński

V kategoria
I miejsce Milena Wysłucha
II miejsce Martyna Zgoda
III miejsce Jagoda Wiater

Mikołaj, który odwiedził uczestników turnieju rozdał 40 paczek ze słodkościami i wręczał medale zawodnikom, którzy stanęli na podium.


W rozmowie poturniejowej Mikołaj powiedział :
" Mam nadzieję, że zarówno liczni zgromadzeni rodzice, jak i uczestnicy turnieju miło będą wspominać Mikołajki w STB Energii Lubliniec !!! "







Turniej Mikołajkowy - poniedziałek od 18.00
5.12.2015
Przypominamy , że 7 grudnia , poniedziałek , zapraszamy wszystkich uczestników otwartych zajęć badmintona dla dzieci i młodzieży na :

Mikołajkowy Turniej Badmintona !!!!

Rozpoczynamy od 18.00 , zakończenie turnieju zaplanowane na godz. 20.00

Zapraszamy serdecznie !!!!

Bardzo proszę aby wszyscy zawodnicy z grupy zaawansowanej przyszli na 18 i pomogli przy turnieju.



News management powered by Xpression News