42 Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów w Badmintonie

W ostatni weekend (4-6.06.2021), w Jaworznie  odbyły się 42 Mistrzostwa Polski Seniorów w Badmintonie. W turnieju wzięło udział 238 zawodników. Nasz klub na turnieju reprezentowali : Sonia Wachowska, Wojciech Borzęcki, Jacek Osadnik i Grzegorz Pradela. Zawodnicy STB ENEGRIA wywalczyli na turnieju 4 medale.

Po raz pierwszy w historii, zawodnik naszego klubu Wojciech Borzęcki zdobył tytuł Mistrza Polski w grze pojedynczej MS 70+. Gratulacje dla Wojtka. Jacek Osadnik, na turnieju, wywalczył dwa brązowe medale : w grze podwójnej z Wojciechem Bogołębski z Warszawy (MD 60+) i w grze mieszanej  z Marią Rzeźniczek z klubu Wolant Jaworzno (XD 60+). Sonia Wachowska razem z Beatą Krutz-Szczecina zdobyła brązowy medal w grze podwójnej kobiet WD 50+. Grzegorz Pradela dwukrotnie zajął 5 miejsce, w grze mieszanej z Małgorzatą Kabarowską z klubu Victoria Domecko, oraz grze podwójnej MD 55+ w parze z Mariuszem Maczugą z Dąbrowy Górniczej.

Gratulujemy zawodnikom zdobytych trofeów i dziękujemy za reprezentowanie naszego klubu na turnieju.