Ogólnopolski Turniej Badmintona – Energia Seniorów 2020

W dniu 12 września, w hali sportowej Lublinieckiego Zespołu Szkół im. Adama Mickiewicza, odbył się Ogólnopolski Turniej Badmintona „Energia Seniorów – 2020”.

Był to pierwszy turniej kwalifikowany w sezonie 2020/2021, a już piąty zorganizowany w Lubińcu. W turnieju wzięło udział prawie 70 zawodników z całej Polski. Klub STB Energia Lubliniec, w turnieju reprezentowali: Barbara Jaskólska, Iwona Ostrowska, Wojciech Borzęcki, Janusz Łata, Jacek Osadnik, Grzegorz Pradela, Henryk Swoboda i Krzysztof Wydmuch. Nasi zawodnicy zdobyli 12 medali, w tym 5 złotych, 3 srebrne i 4 brązowe.

Złote medale zdobyli : Barbara Jaskólska w grze pojedynczej kobiet WS 25+, w grze podwójnej kobiet, z Danutą Korbel z Blachowni, w kategorii WD 45+, oraz grze mieszanej XD 45+ z Jerzym Szałapskim z Gdańska: Grzegorz Pradela z Małgorzatą Kabarowską z Domecka w kategorii XD 50+ oraz Jacek Osadnik z Jackiem Bełus z Kielc , w grze podwójnej MD 60+.

Srebro wywalczyli: Grzegorz Pradela z Andrzejem Sturnesee z Bydgoszczy, w kategorii MD 50+ oraz Iwona Ostrowska z Karolem Pik z Warszawy w kategorii XD 50+i Wojciech Borzęcki z Pawłem Gasz z Katowic w kategorii MD 60+.

Brąz zdobyli: Henryk Swoboda ze Zbigniewem Marszałkiem z Sosnowca, w kategorii MD 60+, Wojciech Borzęcki w grze pojedynczej MS 65+, Iwona Ostrowska z Marią Rzeźniczek z Katowic, w grze podwójnej kobiet WD 40+ oraz Jacek Osadnik w grze pojedynczej MS 60+.

Gratulujemy zawodnikom zdobytych medali oraz dziękujemy za reprezentowanie naszego klubu w turnieju.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *